Reklama

Reklama

Ekstraliga żużlowa: Gollob nie pojedzie w Zielonej Górze

Tomasz Gollob nie wystartuje w niedzielę w decydującym o złotym medalu żużlowej ekstraligi meczu w Zielonej Górze. Zawodnik Unibaksu Toruń podczas sobotniego Grand Prix w Sztokholmie upadł na tor i doznał wstrząśnienia mózgu oraz urazu kręgosłupa.

Po upadku w drugim biegu żużlowej GP Skandynawii Golloba przewieziono do szpitala. Wstępne badania nie wykazały złamań, ale zawodnik doznał wstrząśnienie mózgu. Żużlowiec Unibaksu Toruń został w szwedzkim szpitalu, gdzie poddano go dalszym badaniom.

Skupiono się na kręgosłupie, na ból którego od pewnego czasu narzekał Gollob. Prawdopodobnie uszkodzony jest siódmy kręg, co jednoznacznie przekreśliło start zawodnika w Zielonej Górze. Taką wstępną diagnozę potwierdził menedżer żużlowca Tomasz Gaszyński.

Gollob jeszcze w niedzielę ma zostać poddany badaniu rezonansem magnetycznym. Brak w składzie Unibaksu najlepszego polskiego żużlowca sprawia, że szanse torunian na wywalczenie złotego medalu drużynowych mistrzostw Polski są niewielkie.

Reklama

Nie wiadomo jeszcze w jakim ostatecznie składzie Unibax przystąpi do walki w Zielonej Górze. Decyzję menedżera zespołu Sławomira Kryjoma poznamy krótko przed spotkaniem.

Początek finału żużlowej ekstraligi o godz. 18.45.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje