Reklama

Reklama

Ekstraliga żużlowa. forBET Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno 38:52

Żużlowcy Fogo Unii Leszno wysoko pokonali na wyjeździe forBET Włókniarz Częstochowa 52:38 w pierwszym meczu półfinałowym

Fogo Unia Leszno zdecydowanie wygrała w Częstochowie z forBET Włókniarzem i za tydzień na własnym torze pozostaje jej tylko dopełnić formalności związanych z awansem do finału tegorocznych rozgrywek żużlowej ekstraligi.

Dla częstochowian tylko początek meczu wyglądał optymistycznie, bo chociaż w pierwszym biegu Leon Madsen przegrał z Emilem Sajfutdinowem, to przed tą dwójką na mecie zameldował się Paweł Przedpełski i Włókniarz wygrywał 4:2.

Dwupunktowe prowadzenie utrzymał jeszcze po remisowym wyścigu młodzieżowym, w którym pierwszy był Michał Gruchalski, ale potem już dominowali leszczynianie.

Reklama

Wygrali cztery następne biegi, w tym jeden podwójnie, co oznaczało prowadzenie Unii 22:14.

W zespole gospodarzy cieniem zawodnika był Fredrik Lindgren, a poniżej oczekiwań spisywali się też Matej Zagar i Adrian Miedziński oraz obaj juniorzy.

W drużynie gości bardzo wysoką formę zademonstrowali Sajfutdinow i Piotr Pawlicki, a cenne zwycięstwa dorzucili też Jarosław Hampel, Janusz Kołodziej i Bartosz Smektała.

Wśród gospodarzy na swoim normalnym poziomie pojechał tylko Madsen, który jako jedyny pokonał Pawlickiego i to dwukrotnie, a w ostatnim biegu zrewanżował się Sajfutdinowowi za porażkę w pierwszym wyścigu. Większych zastrzeżeń trener Marek Cieślak nie miał też do Przedpełskiego.

W tej sytuacji Włókniarz już teraz bardziej niż o rewanżu w Lesznie musi myśleć o walce o brązowy medal.

Wśród obserwatorów meczu był m.in. Jason Doyle, co wzbudziło od razu duże poruszenie wśród kibiców i plotki o możliwym przejściu byłego mistrza świata w nowym sezonie z Torunia do Częstochowy.

forBET Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno 38:52

Rewanż za tydzień w Lesznie.

forBET Włókniarz Częstochowa: Leon Madsen 15 (1,2,3,3,3,3), Paweł Przedpełski 7 (3,1,1,2,0,-), Matej Zagar 5 (0,2,1,-,2,0), Adrian Miedziński 4 (0,2,2,0,-), Fredrik Lindgren 3 (2,0,0,1), Michał Gruchalski 3 (3,0,0), Jakub Miśkowiak 1 (0,1,0).

Fogo Unia Leszno: Emil Sajfutdinow 13 (2,3,3,3,2), Piotr Pawlicki 12 (3,3,3,2,1), Janusz Kołodziej 8 (3,1,2,1,1), Bartosz Smektała 8 (2,2,1,3), Jarosław Hampel 5 (1,3,0,1), Brady Kurtz 3 (0,1,2,0,-), Dominik Kubera 3 (1,0,2).

Najlepszy czas dnia - 64,89 uzyskał w siódmym wyścigu Piotr Pawlicki.

Sędzia: Krzysztof Meyze (Wtelno). Widzów 14 500.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy