Reklama

Reklama

Ekstraliga żużlowa. Fogo Unia Leszno blisko finału, emocje we Wrocławiu

W niedzielę zostaną wyłonieni finaliści żużlowej ekstraligi. Bardzo blisko awansu, po wysokim zwycięstwie w Częstochowie, jest mistrz kraju Fogo Unia Leszno. Ciekawiej powinno być we Wrocławiu, gdzie Betard Sparta chce odrobić sześć punktów straty ze Stelmetem Falubazem.

Przed rozpoczęciem półfinałowych zmagań zdecydowanym faworytem rywalizacji żużlowców z Leszna i Częstochowy byli ci pierwsi. To się potwierdziło - obrońcy tytułu wygrali na wyjeździe z forBET Włókniarzem 52:38 i przed rewanżem u siebie są jedną nogą w finale.

Więcej emocji, zgodnie z przewidywaniami, jest w rywalizacji ekip z Wrocławia i Zielonej Góry. W minioną niedzielę u siebie Falubaz wygrał 48:42, co jest tym bardziej godne podkreślenia, że musi sobie radzić bez poważnie kontuzjowanego Duńczyka Nickiego Pedersena. W Zielonej Górze zastępujący go Niemiec Martin Smolinski zdobył w czterech wyścigach cztery punkty z bonusem.

Reklama

Niedzielny rewanż we Wrocławiu zapowiada się bardzo ciekawie. Wprawdzie po rundzie zasadniczej wyżej w tabeli był Betard Sparta (drugi, a Falubaz trzeci), ale żużlowcy z Zielonej Góry w poprzednich latach pokazywali, że wrocławski tor im nie przeszkadza.

Program rewanżowych meczów półfinałowych:

8 września, niedziela

Fogo Unia Leszno - forBET Włókniarz Częstochowa      (godz. 16.30; pierwszy mecz 52:38)

Betard Sparta Wrocław - Stelmet Falubaz Zielona Góra (19.30; pierwszy mecz 42:48)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje