Reklama

Reklama

Ekstraliga żużlowa: Brąz dla Caelum Stali Gorzów

Żużlowcy Unibaxu Toruń pokonali przed własną publicznością Caelum Stal Gorzów 50:40 w rewanżowym meczu o 3. miejsce ekstraligi.

Brązowy medal dla zespołu Caelum Stali Gorzów, która pierwsze spotkanie wygrała u siebie 60:30. Unibax Toruń zajął czwarte miejsce.

Spotkanie rozpoczęło się od remisu w biegu młodzieżowym, jednak już w kolejnych dwóch biegach torunianie pokazali jak groźni i skuteczni są na własnym torze. Najefektowniejszą akcję przeprowadził w biegu drugim Michael Jepsen Jensen, który po słabym starcie wyprzedził na trasie Tomasza Golloba i Artura Mroczkę przywożąc wraz z Chrisem Holderem podwójne zwycięstwo.

Chwilę później Holder nie dał szans rywalom, a trzeci przyjechał Adrian Miedziński. Po zwycięstwie Ryana Sullivana w biegu czwartym Unibax prowadził w spotkaniu sześcioma punktami 15:9.

Reklama

Po kilku minutach przerwy i równaniu toru zdecydowanie lepiej zaczęli sobie na nim radzić żużlowcy Caelum Stali Gorzów. Dzięki zwycięstwom Golloba i Mateja Zagara oraz trzecim miejscom Mroczki i Nielsa Kristiana Iversena w kolejnych dwóch biegach przewaga torunian zmalała do zaledwie dwóch punktów (19:17).

Biegi siódmy i ósmy zakończyły się remisami i gorzowianom wystarczyło zdobycie zaledwie dwóch punktów w kolejnym biegu, by zapewnić sobie zwycięstwo w dwumeczu i tym samym brązowy medal rozgrywek. Jednak Michael Jepsen Jensen i Holder zdecydowanie lepiej wyszli spod taśmy od Zagara i Iversena i przywieźli podwójną wygraną.

Niemal dokładnie ten sam scenariusz torunianie powtórzyli w biegu dziesiątym, kiedy to Miedziński i Kamil Pulczyński podwójnie pokonali Nickiego Pedersena i Adriana Cyfera. Pasjonującą walkę o dwa punkty stoczył młody Pulczyński z byłym mistrzem świata Pedersenem, ostatecznie przyjeżdżając przed nim. Po dziesięciu biegach Unibax prowadził 35:25 i teoretycznie była jeszcze szansa na remis w dwumeczu.

Wszelkie nadzieje torunian zostały rozwiane jednak już w kolejnym biegu, kiedy to Mroczka po najszybszym starcie i walce na trasie z Ryanem Sullivanem ostatecznie przedzielił parę gospodarzy. Zwycięstwo Unibaksu w stosunku 4:2 oznaczało, że w dwumeczu lepsi będą gorzowianie, a tym samym kwestia brązowego medalu została rozstrzygnięta.

Potwierdzili to w biegu dwunastym Bartosz Zmarzlik i Gollob podwójnie pokonując Miedzińskiego i Pulczyńskiego, który po słabym starcie zjechał z toru. Mimo rozstrzygniętych losów brązowego medalu walki na torze nie brakowało do końca spotkania.

Najlepsze pary obu zespołów pokazały kibicom w biegu piętnastym prawdziwe żużlowe ściganie. Po lepszym rozegraniu pierwszego łuku podwójne prowadzenie objęli gorzowianie, jednak najskuteczniejszy torunianin Sullivan nie dawał za wygraną. Ostatecznie przedzielił parę Pedersen - Gollb, a spotkanie zakończyło się zwycięstwem Unibaksu 50:40.

Rewanżowy mecz o 3 miejsce:

Unibax Toruń - Caelum Stal Gorzów 50:40

Unibax Toruń: Ryan Sullivan 13 (3,2,3,3,2), Chris Holder 12 (3,3,1,2,3,0), Michael Jepsen Jensen 10 (2,2,3,1,1,1), Adrian Miedziński 10 (1,2,3,1,3), Kamil Pulczyński 4 (2,0,0,2,d), Bartosz Pietrykowski 1 (1,0,0), Emil Pulczyński - zawodnik zastępowany.

Caelum Stal Gorzów: Nicki Pedersen 10 (1,3,1,2,3), Tomasz Gollob 9 (1,3,2,2,1), Matej Zagar 8 (2,3,1,0,2), Bartosz Zmarzlik 8 (3,2,0,3), Artur Mroczka 4 (0,1,1,2,u), Niels Kristian Iversen 1 (0,1,0,0), Adrian Cyfer 0 (0,-,0).

Najlepszy czas dnia w 12. wyścigu - 59,60 s. uzyskał Bartosz Zmarzlik.

Sędzia Andrzej Terlecki (Gdynia). Widzów: 12 000.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy