Reklama

Reklama

EKSTRALIGA (zapowiedź)

W najbliższą niedzielę rozpoczyna sie faza play off rozgrwek ekstraligi. Każdy mecz jest teraz bardzo istotny dla medalowego układu w tabeli. Także decydować będzie o spadku z najwyższej klasy rozgrwek. Oto garść informacji z poszczególnych zespołów tuż przed pierwszą kolejką fazy play off.

Radson Włókniarz - Atlas Wrocław

Kontuzja Roberta Sawiny mocno skomplikowała sytuację wrocławian, którzy rundę finałową rozpoczynają od spotkania w Częstochowie. Wrocławianie, aby myśleć o utrzymaniu się w Ekstraklasie muszą wygrywać na wyjazdach. Wygrana w Częstochowie będzie raczej niemożliwa. Atlas nie ma na tyle skutecznych zawodników, aby konkurować z równo punktującą piątką Radsona - Loram, Holta, Walasek, Staszewski, Drabik. Przewagę mają wrocławianie tylko na miejscu juniora. Węgrzyk w tym sezonie spisuje się o wiele lepiej od Jędrzejaka.

Reklama

Marek Kraskiewicz (menadżer Włókniarza): - Będzie to trudny mecz, ale wydaje mi się, że rozstrzygniemy go na własną korzyść.

Andrzej Koselski (trener Atlasu): - Mimo braku Sawiny jedziemy do Częstochowy powalczyć o zwycięstwo. To jest sport i naprawdę wszystko może się zdarzyć.

Przypuszczalne składy:

Atlas: 1.Śledź 2. Winiarz 3. Krzyżaniak 4. Cook 5. Hancock 6. Zieja 7. Wegrzyk

Włókniarz: 9. Loram 10. Holta 11. Staszewski 12. Drabik 13. Walasek 14. Jędrzejak

Typ Interii : 51-39 dla Włókniarza

Wybrzeże Gdańsk - Unia Leszno

Gdańsk jest w podobnej sytuacji jak Wrocław. Musi zacząć wygrywać, aby zachować szanse na utrzymanie się w lidze. Przed Wybrzeżem ciężki mecz z Lesznem, które w rundzie zasadniczej postawiło w Gdańsku bardzo wygórowane warunki. Przypominamy, że wtedy Wybrzeże wygrało zaledwie jednym punktem.

Roman Jankowski (trener Unii): - Jedziemy powalczyć. To Gdańsk ma nóż na gardle. Mu pojedziemy " na luzie" i to może przynieść efekt.

Lech Kędziora (trener Wybrzeża): - Musimy wygrać. To nie ulega dyskusji. Myślę, że z Lesznem sobie poradzimy.

Przypuszczalne składy:

Wybrzeże: 9. Rickardsson 10. Dera 11. Ułamek 12. Pecyna 13. Fajfer 14. Cegielski

Unia: 1. Adams 2. Korolew 3. Jankowski 4 Nicholls 5. Baliński 6. Fierlej

Typ Interii: 50 - 40 dla Wybrzeża

Polonia Bydgoszcz - Pergo Gorzów

Bydgoszczanie są już niemal złotymi medalistami mistrzostw Polski. Nad drugą w tabeli Piłą mają aż cztery punkty przewagi. Mecz z Pergo nie powinien dostarczyć im większych kłopotów. Swój powrót na tor zapowiada Tomasz Gollob: - Jeśli będę czuł się w miarę dobrze, spróbuję pomóc swoim kolegom - stwierdził najlepszy polski zawodnik. Atutem gorzowian jest najlepszy obecnie junior, Okoniewski, ale wątpliwe jest, aby był on w stanie zagrozić czwórce bydgoskich liderów.

Leszek Tyllinger (menedżer Polonii): - Na pewno nie zlekceważymy Pergo i przygotujemy się do tego meczu bardzo dobrze. Myślę, że wygramy kilkoma punktami.

Stanisław Chomski (trener Pergo): - Nie po to wchodziliśmy do pierwszej czwórki, żeby statystować. Jedziemy do Bydgoszczy powalczyć o dobry wynik. Bydgoszczanie są do pokonania.

Przypuszczalne składy:

Polonia: 9. T.Gollob 10. Tajchert 11. Protasiewicz 12. Wiltshire 13. Gustaffson 14 Robacki

Pergo: 1. Crump 2. Boyce 3. Świst 4. Paluch 5. Bajerski 6. Okoniewski

Typ Interii: 51- 39 dla Bydgoszczy

Apator Toruń - Polonia Piła

Mecze obu zespołów zawsze dostarczają kibicom wielu emocji. Praktycznie zawsze oscylują wokół remisu. Tak powinno być i tym razem, choć znawcy speedwaya uważają, że górą tym razem będzie Piła, która chcąc wywalczyć o złoty medal musi wygrywać na wyjazdach.

Jan Ząbik (trener Apatora): - Mam nadzieję, że wygramy z Piłą. Na pewno mają równiejszy zespół, ale moi chłopcy mają charakter.

Janusz Michaelis ( trener Polonii): - Wciąż walczymy o złoto. Chcemy w Toruniu wygrać, aby zbliżyć się do Bydgoszczy.

Przypuszczalne składy:

Apator: 9. Sullivan 10. Andersson 11. Jaguś 12. Kościecha 13 . Kowalik 14. Chrzanowski

Polonia: 1. Louis 2. Flis 3. Dobrucki 4. Smith. 5. J.Gollob 6. Hampel

Typ Interii: 43-47 dla Polonii

Dowiedz się więcej na temat: Wrocław | Wybrzeże | gollob | polonia | atlas | play off | mecz | ekstraliga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy