Reklama

Reklama

Ekstraliga: Hit w Bydgoszczy

W niedzielę dziesiątą kolejkę spotkań rozegrają żużlowcy ekstraligi. Najciekawiej zapowiadają się mecze w Gdańsku i Bydgoszczy.

Wybrzeże podejmowało będzie Apator, z kolei Polonia zmierzy się tarnowską Unią. Emocji nie powinno jednak zabraknąć także na torach we Wrocławiu czy w Zielonej Górze.

Wybrzeże Gdańsk - Apator Toruń

Do miasta Neptuna zawita Apator Toruń, który jak na razie pełni role czarnego konia tegorocznych rozgrywek. Gospodarze awizują najsilniejszy skład, podobnie zresztą jak goście, którym marzy się kolejne wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie.

Swoją wartość w tym meczu będą z pewnością udowodnić wychowankowie Torunia, Kościecha, Bajerski oraz Chrzanowski. " Na pewno mecz będzie miał dodatkowy smaczek, ale Toruń jest do objechania. Liczę, że wygramy" - mówi Kościecha.

Reklama

Nasz typ: 48:42

Polonia Bydgoszcz - Unia Tarnów

Polonia podejmuje mistrza Polski i można być pewnym, że emocji w tym meczu nie zabraknie. Na doskonale znanym sobie torze wystąpią bracia Gollobowie. " Jestem aktualnie w dobrej dyspozycji i liczę w Bydgoszczy na dobry występ. Stać nas na wygraną" - mówi Jacek Gollob.

O dwóch punktach myślą również gospodarze, którzy wystąpią już z Jonssonem. " Unia jest silna, ale można ich pokonać. Jeśli na swoim poziomie pojedzie Protasiewicz, Sawina oraz Jonsson o wynik jestem raczej spokojny" - mówi Zdzisław Rutecki. Sporo będzie zależało od drugiej linii Bydgoszczan. Jeśli i ona nie zawiedzie to faktycznie Unia może wyjechać z miasta nad Brdą uboższa o dwa punkty.

Nasz typ: 47:43

ZKŻ Zielona Góra - Unia Leszno

Zespół zielonogórski podejmuje Unię Leszno i nie będzie to dla gospodarzy, którzy potrzebują punktów, łatwe spotkanie. Zawodnicy ZKŻ wciąż narzekają na problemy sprzętowe i nie wiadomo czy nie będą one ich prześladowały również w niedzielę. Goście wystąpią w najsilniejszym składzie i biorąc pod uwagę fakt, że zazwyczaj dobrze radzą sobie na zielonogórskim obiekcie należy spodziewać się zaciętego spotkania, którego losy mogą rozstrzygnąć się dopiero w ostatnich biegach.

Nasz typ: 45:45

Atlas Wrocław - Włókniarz Częstochowa

Atlas mimo, że podejmuje głównego kandydata do mistrzostwa nie powinien mieć dużych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Do zespołu powrócił Hampel, który w sobotę w Cardiff zasygnalizował wysoką formę. W zespole gości zabraknie zawieszonego Grzegorza Walaska, pod znakiem zapytania stoi również występ Sullivana. Niewykluczone, że w jego miejsce pojawi się Antonio Lindbaeck.

"Jedziemy walczyć o punkty. Mimo osłabienia nie zamierzamy się poddawać. Atlas jest silny ale do pokonania" - stwierdził trener Włókniarza, Jan Krzystyniak.

Nasz typ: 49: 41

Dowiedz się więcej na temat: hity | Toruń | atlas | Wybrzeże | polonia | ekstraliga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama