Reklama

Reklama

Ekstraliga: Hit pod Jasną Górą

W niedzielę po raz drugi w tym sezonie na tory wyjadą żużlowcy. Wypada mieć tylko nadzieję iż tym razem pogoda okaże się łaskawsza i wszystkie zaplanowane pojedynki dojdą do skutku.

W niedzielę po raz drugi w tym sezonie na tory wyjadą żużlowcy. Wypada mieć tylko nadzieję iż tym razem pogoda okaże się łaskawsza i wszystkie zaplanowane pojedynki dojdą do skutku.

Najciekawiej zapowiada się bez wątpienia mecz w Częstochowie, gdzie Włókniarz walczył będzie z Apatorem Toruń. Szykuje się więc rewanż za ubiegłoroczny finał ligi.

ZKŻ Zielona Góra - RKM Rybnik

Zielonogórzanie z niezłej strony pokazali się w Toruniu, gdzie ulegli zaledwie kilkoma punktami. Teraz podejmą u siebie beniaminka RKM Rybnik. Faworytami są gospodarze, którzy nie ukrywają, że liczą na dwa punkty. Goście awizują przyjazd do Zielonej Góry w najsilniejszym składzie, niewykluczone, że skorzystają już z usług Romanka. Przeciwko swoim dawnym kolegom z Rybnika zaprezentuje się Nicki Pedersen.

Reklama

Zdaniem trenera:
Romuald Łoś ( trener RKM) - Nie jedziemy do Zielonej Góry na ścięcie. Uważam, że moi zawodnicy są w stanie powalczyć i osobiście liczę na wyrównany pojedynek, którego losy zaważą się w ostatnich biegach.

Nasz typ:
49: 41

WTS Wrocław - Unia Leszno

Kibice Atlasu po raz pierwszy zobaczą swoich pupili na torze i to od razu przeciwko Unii Leszno, która przed sezonem uznawana była za jednego z głównych faworytów do mistrzowskiego tytułu. Kontuzje Kasprzaka i Dobruckiego osłabiły siłę uderzeniową zespołu, ale wysoka wygrana nad Bydgoszczą może dawać do myślenia. Bardzo prawdopodobne jest, że mimo osłabienia Unia tradycyjnie nawiąże walkę we Wrocławiu i losy pojedynku będą ważyły się do samego końca. Wrocławianie liczą, że rozgrywki rozpoczną od zwycięstwa.

Zdaniem trenera:
Jan Krzystyniak ( Unia Leszno) - Mimo osłabień jedziemy walczyć o dobry wynik. Wrocław w tym sezonie będzie silny a my zobaczymy w niedzielę jak bardzo. Jak wszyscy pojadą na swoim poziomie to może być bardzo ciekawie.

Nasz typ:
49: 41

Włókniarz Częstochowa - Apator Toruń

W Częstochowie szykuje się rewanż za ubiegłoroczny finał. Pod Jasną Górę przyjeżdża Apator, który tym razem zamierza wygrać. Pojedynek z ZKŻ pokazał, że atutem Ząbka może być coraz częściej młodzież, która wypiera ze składu starszych zawodników. Zagadką będzie z pewnością forma Bajerskiego, który kompromitująco spisał się w meczu inauguracyjnym tegoroczne starty Apatora. Wszystko wskazuje jednak na to, że mimo dużych chęci i apetytów gości gospodarze opanują sytuację i nie oddadzą dwóch punktów.

Zdaniem trenera:
Andrzej Jurczyński ( Włókniarz Częstochowa) - Dla mnie Apator jest w tym sezonie bardzo silny i należy się go obawiać. Na pewno podejmą walkę , ale czy będzie stać ich na zwycięstwo? Jeśli nikt nie zejdzie z poziomu tak jak ostatnio Tomek Bajerski to możemy mieć ciężką przeprawę.

Nasz typ:
48: 42

Polonia Bydgoszcz - Unia Tarnów

Zespół z Bydgoszczy po wysokiej przegranej w Lesznie będzie próbował odzyskać zaufanie kibiców, choć tym razem zapewne będzie to niemożliwe. Do Bydgoszczy przyjeżdża bowiem Unia Tarnów, która po pozyskaniu braci Gollobów mierzy w zwycięstwo. W niedzielę nic nie powinno stanąć na przeszkodzie podopiecznym Mariana Wardzały i 2 punkty niemal na 100% powędrują do Małopolski.

Zdaniem trenera: Zdzisław Rutecki ( Polonia Bydgoszcz) - Szykujemy się do meczu jak najlepiej. Klasę rywala każdy zna więc o wyniku nie ma raczej co mówić. My postaramy się o jak najlepszy.

Nasz typ:
38: 52

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL