Reklama

Reklama

Ekstraliga: Emocje w Lesznie

W niedzielę rozegrana zostanie 4. kolejka żużlowej ekstraligi. Ciekawie zapowiadają się spotkania w Lesznie i Gdańsku.

"Byki" zmierzą się przed własną publicznością z broniącymi tytuł "Jaskółkami", natomiast w Gdańsku tamtejsze Wybrzeże podejmowało będzie Włókniarz Częstochowa.

Reklama

Unia Leszno - Unia Tarnów

W tym spotkaniu emocji z pewnością nie zabraknie. Trener Unii, Zbigniew Jąder zapewnia, że zna skuteczną receptę na pokonanie mistrza Polski. W znakomitej dyspozycji znajduje się Krzysztof Kasprzak oraz Leigh Adams. Jeśli tylko pozostali zawodnicy z Leszna nie zejdą poniżej swojego poziomu Unia ma szanse na sukces.

Podobnego zdania jest trener gości, Marian Wardzała. "Czeka nas ciężki mecz. Unia na swoim torze jest bardzo groźna i będziemy musieli się ostro namęczyć. Mam nadzieję, że w moim zespole nikt nie zawiedzie z liderów, a juniorzy będą w stanie przeciwstawić się Kasprzakowi" - kończy trener Unii.

Nasz typ: 46: 44

Wybrzeże Gdańsk - Włókniarz Częstochowa

Po niezłym występie we Wrocławiu gospodarze podchodzą do meczu optymistycznie. "Włókniarz jest bardzo silny, ale Polonia pokazała, że można ich pokonać. Atutem będzie nasz tor i postaramy się to wykorzystać" - powiedział Tomasz Chrzanowski. W zespole gości zabraknie kontuzjowanego Sebastiana Ułamka. Jeśli gospodarze staną na wysokości zadania, to losy tego pojedynku mogą rozstrzygnąć się w ostatnim biegu.

Nasz typ: 44:46

Polonia Bydgoszcz - Atlas Wrocław

Po porażce w Gdańsku i Toruniu Poloniści za wszelką cenę chcą pokonać Atlas Wrocław. Do pełnej dyspozycji powrócił Andreas Jonsson, który zapewnia, że problemy sprzętowe ma już za sobą. Z motocyklami "dogadał" się już ponoć Krzyżaniak. Zespół gości wystąpi osłabiony brakiem kontuzjowanego Ronnie Jamrożego. Po chorobie powrót do składu zapowiada natomiast Jarosław Hampel. Przy nierównej formie Miśkowiaka wszystko wskazuje na to, że po dwóch porażkach Poloniści w końcu odniosą zwycięstwo.

Nasz typ: 50:40

ZKŻ Zielona Góra - Apator Toruń

Drużyna gospodarzy wystąpi bez Rafała Okoniewskiego i kontuzjowanego Nowaczyka. Miejsce Lee Richardssona zajmie były mistrz świata, Nicki Pedersen. Zespół gości przyjeżdża do Zielonej Góry po zwycięstwo.

"Jedziemy walczyć. Juniorzy są w wysokiej formie i nie stoimy na przegranej pozycji. Mam nadzieję, że Smith i Jaguś nie zawiodą. Crumpa przedstawiać nikomu nie trzeba. Mamy szanse na zwycięstwo" - twierdzi szkoleniowiec Apatora, Jan Ząbik. Spotkanie w Zielonej Górze powinno dostarczyć wielu emocji. Niewykluczone, że zgodnie z opinią szkoleniowca Torunia, to jego zawodnicy będą górą.

Nasz typ: 43:47

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | emocje | Leszno | ekstraliga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama