Reklama

Reklama

Ekstraliga: Apator gości Unię

W najbliższą niedzielę rozegrana zostanie przedostatnia kolejka żużlowej ekstraklasy. Tym razem rozegrane zostaną tylko trzy spotkania, bowiem w czwartek, w rozegranym awansem meczu tej serii Atlas pokonał Włókniarza 54:35.

W najciekawszym z pozostałych Apator Toruń podejmował będzie głównego pretendenta do mistrzowskiego tytułu, zespół Unii Tarnów.

Apator Toruń - Unia Tarnów

Drużyna Torunia nie walczy już o nic, z kolei Tarnowianie jeśli nie chcą w ostatniej kolejce horroru z Atlasem Wrocław, powinni to spotkanie wygrać. Zwycięstwo gospodarzy byłoby na rękę Atlasowi, który tym samym do ostatniej kolejki zachowałby szanse na złoty medal. " Jedziemy dla siebie i nie patrzymy na żadne inne rzeczy. Postaramy się pokazać z jak najlepszej strony, a czy wystarczy to do wygranej to zobaczymy w niedzielę. Unia to bardzo silny zespół." - mówi szkoleniowiec gospodarzy, Jan Ząbik. Unia do Torunia wybiera się w najsilniejszym składzie, z kolei w drużynie gospodarzy najprawdopodobniej zabraknie fatalnie spisującego się Bajerskiego.

Reklama

Nasz typ: 42:48

ZKŻ Zielona Góra - Unia Leszno

Zespół Zielonej Góry o ekstraligowy byt będzie musiał walczyć w barażach, drużyna Leszna jest już pewna zachowania miejsca w najwyższej lidze. Wszystko wskazuje więc na to, że będzie to spotkanie rozgrywane w "przyjacielskiej" atmosferze i kibice nie doczekają się zbyt wielu emocji. Zespół Unii awizuje występ wyłącznie w polskim zestawieniu, bez Australijczyka - Leigha Adamsa.

Nasz typ: 53:37

RKM Rybnik - Polonia Bydgoszcz

Kolejne spotkanie, którego losy niewiele zmienią w ligowej tabeli. Rybnik został już zdegradowany do pierwszej ligi, z kolei goście zapewnili sobie zachowanie statusu ekstraligowca. Mimo tego trener gości, Zdzisław Rutecki zapowiada, że jego podopieczni jadą na Śląsk po dwa punkty. " Myślę, że powalczymy w końcu o wyjazdowe zwycięstwo. Po wygranej nad Zieloną Górą zespół jest bojowo nastawiony i wierzę, że będą tego efekty" - mówi bydgoski szkoleniowiec.

Nasz typ: 48:42

Dowiedz się więcej na temat: Toruń | ekstraliga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy