Reklama

Reklama

Dziewczyny z Motoru będą miały nową koleżankę? Jest zadziorna

W przyszłości chce zostać pielęgniarką, ale na razie interesuje ją żużel. Niedawno Maja Aamand została powołana do duńskiej kadry przez wielkiego mistrza Hansa Nielsena, a teraz robi wszystko, by podpisać kontrakt w PGE Ekstralidze. Wysłała nawet ofertę do Motoru Lublin.

Kobiety w żużlu to temat rzeka. Dotąd żadnej nie udało się zaistnieć. Klaudia Szmaj była w kadrze Falubazu Zielona Góra, ale klub traktował ją jak maskotkę, a pewnej chwili dziewczyna dostała propozycję ślubu z Ukraińcem Aleksandrem Łoktajewem. Chodziło o to, żeby ten mógł dostać obywatelstwo.

Szmaj została mamą, inne dziewczyny też przepadły

Szmaj już dawno zniknęła z żużla, ostatnio jest szczęśliwą mamą, ale jej następczynie: Wiktoria Garbowska, czy też Monika Nietyksza też wielkiej kariery nie zrobiły. Garbowska pojechała w zawodach młodzieżowych dla Betard Sparty Wrocław, ale potem przeniosła się do Abramczyk Polonii Bydgoszcz i ślad o niej zaginął,

Reklama

Teraz nową nadzieją kobiet na podbój żużla jest Dunka Maja Aamand. Osoby, które widziały ją na torze, mówią, że ma spory talent, a startujące wcześniej panie bije na głowę. Hans Nielsen, wielki duński mistrz, powołał ją do kadry Danii U-23. Znalazła się w składzie z Madsem Hansenem, o którego w ostatnim oknie biły się niemal wszystkie kluby w Polsce. Na pewno te pierwszoligowe.

Nielsen miesiąc temu w rozmowie z WP SF mówił, że jeszcze nie widział tak zadziornej dziewczyny. - Maja była wykluczana w meczu za ostre starcia z chłopakami - przyznał, dodając, że wcześniej startującym paniom brakowało tej zadziorności i pewności siebie przy atakowaniu przeciwnika.

Hans Nielsen zdradził o czym marzy Maja Aamand

Selekcjoner duńskiej kadry mówił też o sportowych walorach zawodniczki, o tym, że dobrze obiera ścieżki, że potrafi zbudować niesamowitą prędkość na trasie. - Niestety ma też słabe starty i to trzeba poprawić. Poza tym wyhamowała ją kontuzja. Straciła też ojca, który dużo jej pomagał. Szczególnie w sprawach mechaniki. W lutym kończy szkołę, jej marzeniem jest liga U-24 w Polsce - przyznał Nielsen.

Maja właśnie realizuje swoje marzenie o startach w Polsce. Jeden z żużlowców wysłał nawet w jej imieniu ofertę startów do Motoru Lublin. Chodzi oczywiście o starty w Ekstralidze U-24.

Czy Aamand dostanie szansę w Motorze? To możliwe. Raz, że jej protegowany, czyli Nielsen kiedyś startował w tym klubie i ma dobre relacje z prezesem Jakubem Kępą. Może go przekonać, że Mai warto dać szansę.

Poza wszystkim Motor niczym nie ryzykuje pozyskując Aamand. Jeśli opowieści o jej zadziorności się potwierdzą, to drużyna U-24 zyska sportowo. Poza tym dziewczyny stojące pod taśmą, czyli podprowadzające, będą miały nową koleżankę, a Motor na pewno zyska pod względem marketingowym.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL