Reklama

Reklama

DPŚ na żużlu - broniący tytułu Polacy czekają na rywali

Żużlowcy reprezentacji Polski w następną sobotę w Bydgoszczy staną przed szansą na siódme zwycięstwo w Drużynowym Pucharze Świata. Jako obrońcy tytułu będą czekali na swoich rywali, którzy rywalizację w półfinałach rozpoczną w sobotę.

Przed rokiem "Biało-czerwoni" triumfowali w Pradze po bardzo emocjonujących zawodach. W zespole zabrakło Tomasza Golloba. Teraz ponownie trener Marek Cieślak nie sięgnął po najbardziej utytułowanego polskiego żużlowca. O siódmy w historii złoty medal polski zespół będzie walczył w składzie: Jarosław Hampel, Krzysztof Kasprzak, Janusz Kołodziej i Piotr Protasiewicz. Do roli rezerwowego Cieślak powołał swojego podopiecznego z Unii Tarnów Krzysztofa Buczkowskiego.

Polacy, jako mistrzowie świata sprzed roku, mają zagwarantowane miejsce w finale. Ich rywale zostaną wyłonieni z dwóch półfinałów i barażu. W sobotę, w pierwszym półfinale w angielskim King's Lynn, Brytyjczycy będą rywalizowali z Australią, USA i Włochami. Trzy dni później w szwedzkim mieście Vastervik gospodarze zmierzą się z Czechami, Łotwą i Danią. Zwycięzcy awansują bezpośrednio do finału. Z kolei zespoły, które zajmą drugie i trzecie miejsca, będą walczyły w barażu. Triumfator dołączy do trójki finalistów.

Reklama

"Wydaje mi się, że wyraźnych faworytów w tym roku nie ma, więc będzie to kolejny smaczek finałowej rywalizacji. Mogę zapewnić, że tak jak do tej pory nie zabraknie nam mobilizacji ani motywacji, w czym wielka zasługa trenera Cieślaka. Wierzę, że uda się nam obronić tytuł" - mówił kapitan polskiej reprezentacji Jarosław Hampel.

Finał DPŚ po raz szósty zostanie rozegrany w Polsce, z tym, że po raz pierwszy w Bydgoszczy. Poprzednio z polskich miast gospodarzem imprezy był dwukrotnie Wrocław i Leszno, a trzy lata temu zawody odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim.

Przed rokiem żużlowcy rywalizowali w Pradze, gdzie po emocjonujących zawodach po raz szósty w historii zwyciężyli Polacy. "Biało-czerwoni" z dorobkiem sześciu złotych i dwóch srebrnych krążków, zdecydowanie prowadzą w klasyfikacji medalowej. O dwa krążki więcej na koncie mają Duńczycy, ale wygrali tylko trzykrotnie.  

Składy na półfinały DPŚ:

King's Lynn:

Wielka Brytania (kaski czerwone) - Tai Woffinden, Danny King, Chris Harris, Simon Stead

Australia (niebieskie) - Darcy Ward, Jason Doyle, Troy Batchelor, Chris Holder

USA (białe) - Greg Hancock, Gino Manzares, Max Ruml, Ricky Wells

Włochy (żółte) - Mattia Carpanese, Nicolas Vicentin, Michele Paco Castagna, Nicolas Covatti

Vastervik (Szwecja):

Czechy (czerwone) - Vaclav Milik, Ales Dryml, Josef Franc, Eduard Krcmar

Łotwa (niebieskie) - Maksim Bogdanow, Kjastas Puodżuks, Andrzej Lebiediew, Jewgienij Kostygow

Dania (białe) - Hans Andersen, Bjarne Pedersen, Peter Kildemand, Mads Korneliussen

Szwecja (żółte) - Thomas H. Jonasson, Oliver Berntzon, Peter Ljung, Andreas Jonsson

Kalendarz DPŚ 2014:

26 lipca - półfinał w King's Lynn (godz. 20.30)

29 lipca - półfinał w Vastervik         (19.00)

31 lipca - baraż w Bydgoszczy           (19.00)

2 sierpnia - finał w Bydgoszczy        (19.00)


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje