Reklama

Reklama

DPŚ: Anglicy wygrali drugi półfinał

W półfinale Drużynowego Pucharu Świata na żużlu, który został rozegrany w poniedziałek w Kings Lynn, pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Wielkiej Brytanii. Niemal do końca turnieju zwycięstwo gospodarzom próbowali wydrzeć Australijczycy.

W niedzielę, w pierwszym półfinale, który odbył się w Gorzowie Wielkopolskim, triumfował zespół Polski. Polacy i Brytyjczycy są pewni występu w sobotnim finale w duńskim Vojens. W czwartek o dwa pozostałe miejsca będą walczyli w barażu, również w Vojens, reprezentacje Danii, Rosji, Szwecji i Australii.

Od początku zawodów Kings Lynn wiadomo było, że sprawa zwycięstwa rozstrzygnie się pomiędzy Anglikami i Australijczykami. Na dwa wyścigi przed końcem zespoły miały po 45 pkt.

Zadecydował 24. wyścig, w którym Chris Harris wyszedł na prowadzenie na przedostatnim wirażu, dzięki czemu wyprowadził swój zespół na dwupunktową przewagę nad Australijczykami. W ostatnim wyścigu Scott Nicholls przypieczętował sukces, zostawiając rywali za sobą już na starcie.

Reklama

Zawodnicy mieli spore problemy z przystosowaniem się do toru w Kings Lynn, co powodowało dużo upadków. Nikt jednak nie odniósł poważnej kontuzji.

Wyniki drugiego półfinału DPŚ w Kings Lynn:

1. Wielka Brytania 51 (Scott Nicholls - 14, Chris Harris - 13, Lee Richardson - 10, Tai Woffinden - 7, Simon Stead - 7)

2. Australia 48 (Chris Holder - 12, Davey Watt - 11, Troy Batchelor - 11, Darcy Ward - 8, Rory Schlein - 6)

3. Szwecja 40 (Fredrik Lindgren - 14, Jonas Davidsson - 14, Antonio Lindbaeck - 6, Magnus Zetterstroem - 5, Daniel Nermark - 1)

4. Finlandia 14 (Joonas Kylmaekorpi - 9, Juha Hautamaeki - 2, Tero Aarnio - 2, Kauko Nieminen - 1, Timo Lahti - 0)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy