Reklama

Reklama

Dospel Włókniarz Częstochowa - PGE Marma Rzeszów 57:33

W spotkaniu 15. rundy żużlowej ekstraligi Dospel Włókniarz Częstochowa wygrał z Marmą Rzeszów 57:33.

Początek spotkania wcale nie zapowiadał wysokiego zwycięstwa Włókniarza, a goście toczyli na torze zaciętą walkę z uznawanymi za zdecydowanych faworytów częstochowianami. W pierwszych pięciu wyścigach aż trzy zakończyły się remisami i tylko dwa wygrali gospodarze po 4:2.

Pewną niespodzianką był słabszy występ Nickiego Pedersena w piątym biegu, w którym jechał on przez niemal cztery okrążenia za ostatnim miejscu, ale ostatecznie został wykluczony, gdyż przy wyjściu na ostatnią prostą przejechał oboma kołami wewnętrzny krawężnik.

Drugi raz Pedersena spotkało wykluczenie w 15. biegu. Doszło do tego po tym, gdy tuż po starcie potrącił Emila Sajfutdinowa, a ten z kolei Grzegorza Walaska, który upadł pod bandą, ale na szczęście mógł stanąć do powtórki.

Reklama

W zespole gospodarzy świetnie pojechała trójka liderów, a Grigorij Łaguta wygrał cztery wyścigi i tylko raz był drugi za Pedersenem. Podobny bilans mógł mieć Rune Holta, ale w dziewiątym biegu, gdy atakował Pedersena, wpadł na bandę, a sędzia uznał, że w tym przypadku nie było winy Duńczyka i to Norweg z polskim paszportem został wykluczony jako sprawca przerwania biegu.

Na dobrym poziomie w drużynie częstochowskiej pojechała też tzw. druga linia, natomiast w zespole rzeszowskim poza Pedersenem tylko Walasek i Łukasz Sówka próbowali walczyć z gospodarzami, a Dawidowi Lampartowi i Jurici Pavlicowi tylko raz udało się dojechać do mety na drugich miejscach.

Trener Marmy Dariusz Śledź pytany, czy jego zawodników nie zmógł potężny upał panujący w Częstochowie powiedział, że temperatura była taka sama dla wszystkich i teraz jego zawodnicy muszą się koncentrować na kolejnych spotkaniach, żeby zapewnić sobie pozostanie w ekstralidze.

Dospel Włókniarz Częstochowa - PGE Marma Rzeszów 57:33

Punkty:

Dospel Włókniarz Częstochowa: Grigorij Łaguta 14 (3,3,3,2,3), Emil Sajfutdinow 12 (2,3,3,2,2), Rune Holta 11 (2,3,w,3,3), Rafał Szombierski 7 (1,1,2,2,1), Michael J. Jensen 6 (1,0,2,3), Artur Czaja 5 (3,1,1), Adam Strzelec 2 (w,2,0).

PGE Marma Rzeszów: Nicki Pedersen 11 (3,w,2,3,3,w), Grzegorz Walasek 7 (3,2,0,1,1), Łukasz Sówka 7 (2,1,1,1,2), Jurica Pavlic 4 (2,1,1,0,0), Dawid Lampart 2 (0,2,0,d,-), Rafał Okoniewski 1 (0,0,-,1), Marco Gaschka 1 (1,0,-).

Najlepszy czas dnia - 64,72 Emil Sajfutdinow w szóstym biegu. Sędzia: Ryszard Bryła (Zielona Góra). Widzów 10000.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje