Reklama

Reklama

Dania w finale Drużynowego Pucharu Świata na żużlu

"Biało-czerwoni" poznali kolejnego rywala w finale Drużynowego Pucharu Świata na żużlu. Została nim reprezentacja Danii.

Żużlowcy Danii wygrali w szwedzkim Vastervik półfinałowe zawody DPŚ. W barażu pojadą drudzy we wtorek gospodarze i Czesi, którzy zajęli trzecią pozycję. Najsłabsi byli Łotysze i zakończyli udział w rywalizacji.  

Duńczycy zwyciężyli, choć w ich składzie nie było dwóch teoretycznie najlepszych obecnie zawodników - prowadzącego w mistrzostwach Europy Nickiego Pedersena oraz czwartego w klasyfikacji Grand Prix Nielsa Kristiana Iversena. Zabrakło też dwóch innych znanych żużlowców - Kennetha Bjerre i Michaela Jepsena Jensena.

Trener Anders Secher postawił na, jak sam tłumaczył, najbardziej zmotywowanych i to był strzał w dziesiątkę. Jego podopieczni wygrali aż 12 z 20 wyścigów. Jeździli równo, gdyż każdy odniósł po trzy zwycięstwa, a najwięcej punktów - 13 - uzyskał najmniej utytułowany Mads Korneliussen, który na co dzień reprezentuje barwy pierwszoligowego Orła Łódź.

Reklama

Dania prowadziła od pierwszego do ostatniego biegu. Jej najgroźniejszym rywalem była ekipa gospodarzy. Najbliżej Szwedzi byli po 13. wyścigu, kiedy lider "Trzech Koron" Andreas Jonsson jako joker przywiózł sześć punktów i gospodarze tracili do lidera tylko dwa.

Wygrywając we wtorek Duńczycy zapewnili sobie miejsce w finale, który w sobotę odbędzie się w Bydgoszczy. Pewni występu w nim, jako obrońcy tytułu, są też Polacy oraz Brytyjczycy, którzy wygrali wcześniejszy półfinał w King's Lynn.

W czwartek na stadionie Polonii w barażu pojadą Szwedzi, Czesi oraz Amerykanie i Australijczycy. Zwycięzca dołączy do grona finalistów.

Wyniki turnieju w Vastervik:

1. Dania       48 pkt

(Mads Korneliussen 13, Hans Andersen 12, Peter Kildemand 12, Bjarne Pedersen 11)

2. Szwecja     43

(Andreas Jonsson 16, Thomas H. Jonasson 11, Peter Ljung 9, Oliver Berntzon 7)

3. Czechy      24

(Eduard Krcmar 9, Vaclav Milik 7, Ales Dryml 5, Josef Franc 3)

4. Łotwa       11

(Maksim Bogdanow 5, Andrzej Lebiediew 4, Kjastas Puodżuks 2, Jewgienij Kostygow 0)

Program pozostałej części DPŚ 2014:

31 lipca, czwartek - baraż w Bydgoszczy   (godz. 19.00)

USA, Australia, Szwecja, Czechy

2 sierpnia - finał w Bydgoszczy           (19.00)

Polska, Wielka Brytania, Dania, ?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje