Reklama

Reklama

Dalej będzie ciemno na stadionie. Złożył ofertę, zapomniał jej podpisać

Firma z Międzyrzecza złożyła ofertę na zamontowanie dodatkowego oświetlenia na stadionie Moje Bermudy Stali Gorzów. Problem w tym, że jej szef zapomniał o złożeniu podpisu elektronicznego, więc przetarg na inwestycję za 600 tysięcy złotych unieważniono.

Cyrk ze światłem na stadionie w Gorzowie trwa. Zespół ds. Licencji dla klubów od kilku lat przymyka oko na niewystarczającą liczbę luxów. Ciemno jest na prostej startowej, ale przede wszystkim na płycie boiska. Powiedzenie, że na Stali panują egipskie ciemności, nie będzie przesadą.

Stal Gorzów bez dodatkowego światła przez błąd formalny

I jak tak dalej pójdzie, to nic się w tej kwestii nie zmieni. Właśnie unieważniono kolejny przetarg na montaż dodatkowego oświetlenia, czyli coś, co miało rozwiązać problem. Miasto szuka oferenta na 600 tysięcy złotych. Jeden taki się zgłosił, chodzi o firmę z Międzyrzecza. Kłopot w tym, że szef firmy zapomniał o elektronicznym podpisie. Przetarg unieważniono. I od razu ogłoszono nowy, który ma się rozstrzygnąć za tydzień.

Reklama

Była co prawda jeszcze druga oferta na wykonanie niezbędnych prac, ale opiewała ona na blisko milion złotych. Tyle miasto na ten cel nie da.

Ciekawe, co Stal Gorzów zrobi z odwodnieniem?

Montaż oświetlenia to jeden z warunków, które Stal musi spełnić, żeby zostać dopuszczona do jazdy w PGE Ekstralidze. Kolejnym jest budowa odwodnienia liniowego. Z naszych ustaleń wynika, że klub rozpoczął prace we własnym zakresie. Miasto, choć jest właścicielem obiektu, do tych prac się nie wtrąca. Pytanie, czy klubowi uda się wykonać bezbłędnie robotę.

Dotąd woda była odprowadzana z obiektu rurką o niewielkiej średnicy na pierwszym łuku. Czy ta rurka spełni swoje zadania, gdy na torze zostanie rozłożona plandeka? W takiej sytuacji możemy też przecież założyć, że do odwodnienia spłynie większa niż dotąd ilość wody (bo już nie będzie wsiąkać w tor). Jeśli więc prace nie zostaną należycie wykonane, to w ciemno można założyć, że przy opadzie na poziomie 2 mm stadion zostanie zalany.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy