Reklama

Reklama

Cezary Rybacki: Kariera sportowa Tomasza Golloba zakończyła się w niedzielę

- Moim zdaniem powrót do sportu jest niemożliwy. Kariera sportowa Tomasza Golloba zakończyła się w niedzielę - powiedział w rozmowie z TVN24 dr Cezary Rybacki, który od 30 lat dba o zdrowie najlepszego w historii polskiego żużlowca.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę na treningu przed motocrossowymi mistrzostwami strefy północnej w Chełmnie. Gollob prawdopodobnie stracił panowanie nad motocyklem na "okrążeniu rozpoznawczym" i zaliczył tragiczny w skutkach upadek.

Legendarny polski żużlowiec został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Bydgoszczy, gdzie przeszedł skomplikowaną operację. Zabieg przeprowadził prof. Marek Harat. Gollob doznał urazu kręgosłupa w odcinku piersiowym, doszło do złamania siódmego kręgu piersiowego i przemieszczenia między szóstym a siódmym kręgiem. Doszło także do uszkodzenia rdzenia kręgowego, choć nie został on przerwany i to daje pewną nadzieję.

Obecnie 46-letni żużlowiec jest na oddziale intensywnej terapii. Z uwagi na stłuczone płuca i złamane żebra jest utrzymywany w śpiączce farmakologicznej. Respirator pomaga mu w oddychaniu. Prawdopodobnie pod koniec tygodnia będzie wybudzany.

"Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Stan Tomasza jest stabilny" - stwierdził doktor Cezary Rybacki, który podkreślił jednak, że sprawa jest bardzo poważna, a rokowania ostrożne. "Obawiamy się, czy będzie możliwy powrót do zdrowia sprzed wypadku" - dodał lekarz.

Cezary Rybacki został zapytany o powrót do sportu Tomasza Golloba. "Moim zdaniem powrót do sportu jest niemożliwy. Kariera sportowa Tomasza Golloba zakończyła się w niedzielę" - powiedział lekarz, który rozmawiał z żużlowcem po wypadku.

"Nie pamiętał tego zdarzenia, ale widziałem, że jest bardzo przejęty. Uczestniczyłem w wielu rozmowach po jego wypadkach. Teraz wyglądało to inaczej, zdawał sobie sprawę z powagi sytuacji" - zdradził Cezary Rybacki.

Tomasz Gollob to legenda polskiego speedwaya. Na najwyższym podium mistrzostw świata stawał siedmiokrotnie - sześć razy drużynowo i raz indywidualnie (2010). W swojej kolekcji ma jeszcze sześć srebrnych i trzy brązowe medale MŚ. 22 razy wygrał zawody Grand Prix. 30-krotny mistrz Polski (indywidualnie, drużynowo, w parach). Z drużyną Ipswich Witches zdobył w 1998 roku mistrzostwo Wielkiej Brytanii, a w 2005 roku świętował mistrzostwo Szwecji z Vastervik Speedway. Ma też na koncie mnóstwo innych sukcesów zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej.

Reklama

RK


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama