Reklama

Reklama

Cegielski: Kara dla Unibaksu surowa i słuszna

Były żużlowiec Krzysztof Cegielski uważa, że kara dla Unibaksu zarządzona przez Komisję Orzekającą żużlowej ekstraligi jest surowa, ale słuszna. Przewiduje, że w przypadku odwołania się od niej przez torunian do Trybunału PZM zostanie ona pewnie zmniejszona.

W sobotę Komisja Orzekająca żużlowej ekstraligi pod przewodnictwem Zbigniewa Owsianego ukarała finansowo oraz 12 ujemnymi punktami zespół Unibax Toruń za nieprzystąpienie 22 września do meczu finałowego mistrzostw Polski ze Stelmetem Falubazem Zielona Góra.

Grzywna nałożona na toruński klub ma łączną wysokość 2 mln 437 tysięcy 810 złotych.

"Kara jest surowa, ale słuszna. Musiała być dotkliwa, gdyż zawodnicy z Torunia nie wyjechali na tor bez żadnego usprawiedliwienia. Przed rozstrzygnięciem tej sprawy przewidywałem, że tak się ona skończy" - powiedział Cegielski, prezes stowarzyszenia żużlowców Metanol, którego dobrze zapowiadającą się karierę przerwała kontuzja.

Reklama

Komisja postanowiła także, iż na pierwsze trzy spotkania w nowym sezonie na Motoarenie w Toruniu kibice będą mogli wejść, bez względu na rodzaj biletu czy karnetu, za symboliczną złotówkę.

"Nie wiem, czy ta kara ma do końca umocowanie w przepisach. Jednak będzie to jakieś  zadośćuczynienie dla fanów toruńskiego zespołu, którzy zostali przez tę sytuację upokorzeni" - dodał wychowanek Stali Gorzów.

Wszystkie zasądzone kary finansowe mają zostać uregulowane w terminie 14 dni od uprawomocnienia się orzeczenia. Tyle samo czasu toruński klub ma na odwołanie się do Trybunału Związkowego.

Zdaniem Cegielskiego, jeśli Unibax zdecyduje się na ten krok, to może liczyć na zmniejszenie kary. "Tegoroczne decyzje Trybunału Związkowego pokazują, że na ogół łagodzi on wcześniej zasądzone kary" - podkreślił.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy