Reklama

Reklama

Caelum Stal Gorzów powalczy o brąz w Toruniu

Caelum Stal Gorzów w niedzielę zmierzy się z Unibaksem Toruń w rewanżowym meczu o brązowy medal mistrzostw Polski na żużlu. - 30 punktów to dużo, ale też nie ma się co zachwycać - uważa trener Stali, która u siebie wygrała 60:30, Piotr Paluch.

- Jedziemy walczyć, zwyciężyć, szafować punktami tak, by wystarczyło na brąz - powiedział w czwartek na konferencji prasowej Paluch, który ostatni brązowy medal, który zdobyła Stal Gorzów, odbierał jeszcze jako jej zawodnik w 2000 roku.

W składzie na mecz zabraknie Duńczyka Hansa Andersena, który podczas pierwszego pojedynku zdobył zaledwie jeden punkt. Zamiast niego pojawi się Artur Mroczka. - Artur dostaje kolejną szansę i myślę, że pokaże się z dobrej strony. Ma teraz większą wiarę w siebie - zaznaczył Paluch.

W biegach młodzieżowych trener postawił na Bartosza Zmarzlika, który w ubiegłą niedzielę był najlepszym gorzowskim zawodnikiem; zdobył 14 punktów.

Reklama

Jego kolegą z pary będzie Adrian Cyfer, dla którego rewanż w Toruniu to dopiero drugie spotkanie w ekstralidze.

- Ten jeden mecz z Unibaksem w ubiegłą niedzielę mocno u Adriana zaprocentował. Dodał mu odwagi, bo wcześniej jeździł zachowawczo, bardzo spokojnie - podkreślił szkoleniowiec.

Rewanż odbędzie się na toruńskim stadionie w niedzielę o 17.00.

Awizowane składy:

Caelum Stal Gorzów: Tomasz Gollob, Artur Mroczka, Matej Zagar, Niels Kristian Iversen, Nicki Pedersen, Bartosz Zmarzlik.

Unibax Toruń: Chris Holder, Michael Jepsen Jensen, Adrian Miedziński, Emil Pulczyński, Ryan Sullivan, Kamil Pulczyński.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama