Reklama

Reklama

"Byki" wysoko przegrały w Ostrowie

W pierwszym tegorocznym sparingu rozegranym na polskich torach Unia Leszno zmierzyła się w Ostrowie z miejscowym Intarem. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy 51:27.

Co prawda ekipę z Ostrowa do boju wiedli występujący w niej gościnnie Rafał Dobrucki i Grzegorz Walasek, jednak mimo to rozmiary porażki "Byków" są zaskakujące. Spośród leszczynian na przyzwoitym poziomie pojechali jedynie Jarosław Hampel i Damian Baliński, ale i ich występ daleki był od rewelacji. Reszta żużlowców zdecydowanie zawiodła.

Reklama

W Intarze prym wiedli Dobrucki i Walasek. Pierwszy z bonusem zdobył komplet punktów i pokazał, że w tym roku stać go będzie na powtórzenie zeszłorocznych sukcesów, kiedy to powrócił w wielkim stylu na tor po ciężkiej kontuzji. Klasą dla siebie był Łukasz Jankowski, który nie znalazł pogromcy. Wygrał wszystkie cztery biegi i z kompletem punktów stał się najskuteczniejszym zawodnikiem meczu. Tym samym powody do zadowolenia mają włodarze z Ostrowa, którzy zimą ściągnęli "Jankesa" z Gniezna. Można się spodziewać, iż z nowego nabytku będzie w tym roku wiele pożytku, tym bardziej, że nie od dziś wiadomo, iż ostrowski stadion jest jednym z tych, na których Łukasz czuje się najlepiej.

Wracając do ekipy "Byków" nienajlepszą postawę młodzieżowców można wytłumaczyć tym, że nie zdążyli jeszcze należycie się rozjeździć, a do tego warunki na torze po opadach deszczu nie były najłatwiejsze. Niepokojąca jest natomiast dyspozycja Roberta Miśkowiaka, który przecież miał już okazję wystąpić w dwóch potyczkach na Wyspach Brytyjskich. Podobnie, jak w Anglii, tak i tutaj bardzo słabo prezentował się w pierwszej fazie zawodów. Dopiero po dwóch startach leszczynianin zaczynał skutecznie punktować. Włodarzom Unii Leszno pozostaje mieć nadzieję, że przed początkiem rozgrywek Miśkowiak zdoła osiągnąć taką formę, by od pierwszych odsłon być skutecznym.

Unia Leszno - 27 pkt.

1. Robert Miśkowiak (0,d,3,2) - 5

2. Robert Kasprzak (1,1,0,d) - 2

3. Damian Baliński (2,2,2,2) - 8

4. Adam Kajoch (1,0,0,0) - 1

5. Jarosław Hampel (3,1,2,3) - 9

6. Mateusz Jurga (1,0,0,1*) - 2+1

7. Sławomir Musielak (0,d) - 0

Intar Lazur Ostrów - 51 pkt

9. Rafał Dobrucki (2*,3,3,3) - 11+1

10. Grzegorz Walasek (3,2*,1,2) - 8+1

11. Łukasz Jankowski (3,3,3,3) - 12

12. Karol Sroka (w,-,-,-) - 0

13. Mariusz Węgrzyk (1,1,2,1) - 5

14. Sebastian Brucheiser (2*,3,1*,1) - 7+2

15. Marcin Liberski (3,2,2*,1) - 8+1

16. Emil Idziorek (0) - 0

Konrad Chudziński

Dowiedz się więcej na temat: Łukasz | Leszno | byki | Unia Leszno

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje