Reklama

Reklama

"Byki" pracują się wydolnością

Od soboty zawodnicy leszczyńskiej Unii przebywają w Szklarskiej Porębie, gdzie przygotowują się do tegorocznych rozgrywek ligowych.

Wyjazdy do górskiej miejscowości wpisały się już na trwałe do kalendarza przedsezonowych treningów "Byków". Od kilku lat żużlowcy z Leszna właśnie tam wybierają się w pierwszych miesiącach roku.

Reklama

Tym razem zgrupowanie w Szklarskiej Porębie jest drugim, na które wyjechali zawodnicy Unii. Wcześniej przebywali nad morzem, gdzie szlifowali formę pod okiem trenerów Czesława Czernickiego i Pawła Barszowskiego.

O podsumowanie wyjazdu do Kołobrzegu i o plany związane z kolejnymi etapami przygotowań do sezonu spytaliśmy Sławomira Kryjoma z Unii Leszno.

Żużlowcy Unii Leszno na początku stycznia przebywali nad morzem. Czy cele treningowe, które zostały założone, udało się zrealizować?

Z informacji, które posiadam od trenerów Pawła Barszowskiego i Czesława Czernickiego wszystkie cele i założenia zostały zrealizowane. Trenerzy byli pod wrażeniem zaangażowania zawodników podczas treningu. Obóz w Kołobrzegu był ważny nie tylko pod względem treningowym, ale również pod względem integracyjnym. Liczę również no to, że zgrupowanie w Szklarskiej Porębie jeszcze bardziej scementuje nasz zespół, co pozytywnie wpłynie na atmosferę w drużynie.

Teraz "Byki" trenują w Szklarskiej Porębie - czym to zgrupowanie różni się od poprzedniego?

Przede wszystkim odbywa się w innym klimacie. Zawodnicy w górach będą mogli jeszcze bardziej popracować nad wydolnością organizmu.

Zasadniczo obóz w górach jest takim finałem przygotowań do sezonu 2007. Po powrocie zawodnicy będą trenowali na crossie, jeśli pozwolą na to warunki, a także dalej w siłowni i na sali.

Jak wygląda trening w górach i jaką bazą dysponują żużlowcy?

Tradycyjnie mieszkają w Ośrodku Wypoczynkowym "Mauritius". Zawodnicy mogą korzystać z sali, siłowni oraz odnowy biologicznej. Ponadto do dyspozycji zawodników są trasy narciarskie w Szklarskiej Porębie oraz trasy biegowe w Jakuszycach.

Czy w zgrupowaniu biorą udział wszyscy zawodnicy?

Do Szklarskiej Poręby wyjechała kadra, która jest przewidziana do startu w Ekstraklasie, czyli 4 seniorów i 5 juniorów. Nie jadą z nami zawodnicy zagraniczni, którzy trenują indywidualnie. Jesteśmy ze wszystkimi zawodnikami w kontakcie i wiemy, że będą również solidnie przygotowani do sezonu.

Rozmawiał: Konrad Chudziński

Dowiedz się więcej na temat: zgrupowanie | byki | Szklarska Poręba | zawodnicy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje