Reklama

Reklama

Bewleyowi ciągle mało. Dołączył do panteonu sław

Dobra passa Daniela Bewleya zdaje się nie mieć końca. Brytyjczyk w ciągu kilku tygodni został drużynowym mistrzem Polski, mistrzem świata w parach, a dziś dorzucił do tego triumf w kończącym sezon Memoriale Petera Cravena.

Brytyjczycy też mają swoją Zlatą Prilbę

Memoriał Petera Cravena to jedna z najbardziej prestiżowych imprez żużlowych, która odbywa się w Wielkiej Brytanii. Uwagę obserwatorów skupia przede wszystkim specyficzny format tego wyjątkowego turnieju. O ile runda zasadnicza nie robi na nikim wrażenia, ponieważ niczym nie różni się od tej z Grand Prix, czy Speedway Euro Championship, o tyle prawdziwa zabawa zaczyna się w decydujących wyścigach wieczoru.

Najpierw w barażu pod taśmą ustawia się nie czterech, a aż pięciu zawodników. Jeszcze większy  "hardkor" ma miejsce w biegu finałowym, gdzie o triumf w zawodach walczy aż sześciu żużlowców, co czyni z rywalizacji w Manchesterze angielski odpowiednik słynnej Zlatej Prilby w Pardubicach.

Reklama

Bewley dołączył do panteonu sław

Sobotnie zmagania padły łupem Daniela Bewleya, dla którego to bez wątpienia najwspanialszy sezon w dotychczasowej karierze. Młody Brytyjczyk w ostatnim czasie odnosi sukces za sukcesem. Zaczęło się od złotego medalu DMP wywalczonego z Betard Spartą Wrocław. Nie minęło kilka tygodni, a 22-latek sensacyjnie z reprezentacją narodową pokonał Polskę i wraz z Robertem Lambertem i Tomem Brennanem został mistrzem świata par. Jak widać ciągle mu mało i po raz kolejny dał o sobie znać 23 października.

Zawodnik miejscowego Belle Vue Aces najpierw zajął drugie miejsce w fazie zasadniczej, a następnie nie dał rywalom żadnych szans w wielkim finale. Podium uzupełnili Ryan Douglas i Max Fricke. Jakby tego było mało, w finale wystąpił także Chris Harris, czyli jedna z największych gwiazd SGB Premiership.

Daniel Bewley dzięki sobotniemu zwycięstwu dołączył do panteonu sław. W przeszłości Memoriał Petera Cravena wygrywali najwięksi z największych, na czele z legendarnym Ivanem Maugerem. Ostatnia edycja padła łupem Jasona Doyle’a.

Wyniki (za speedwaygb.co.uk):
1. Dan Bewley - 14 pkt. + 1. miejsce w finale
2. Ryan Douglas - 12 pkt. + 1. miejsce w barażu + 2. miejsce w finale
3. Max Fricke - 14 pkt. + 3. miejsce w finale
4. Chris Harris - 12 pkt. + 2. miejsce w barażu + 4. miejsce w finale
5. Luke Becker - 8 pkt. + 3. miejsce w barażu + 5. miejsce w finale
6. Nick Morris - 12 pkt. + 6. miejsce w finale
7. Tom Brennan 9 pkt. + 4. miejsce w barażu
8. Lewis Kerr - 7 pkt. + 5. miejsce w barażu
9. Jason Crump - 6 pkt.
10. Jye Etheridge - 6 pkt.
11. Jordan Palin - 5 pkt.
12. Norick Bloedorn - 4 pkt.
13. Kyle Howarth - 4 pkt.
14. Charles Wright - 4 pkt.
15. Broc Nicol - 2 pkt.
16. Erik Riss - 1 pkt.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama