Reklama

Reklama

Apator ma lidera formacji juniorskiej. Beniaminek eWinner 1. Ligi żegna się z liderem. Dziesiąty dzień okna transferowego za nami

Za nami dziesiąty dzień okna transferowego. Nie przyniósł nam on bomby transferowej z prawdziwego zdarzenia. Pomimo tego, działo się naprawdę wiele. Karol Żupiński przeniósł się do PGE Ekstraligi, lider opuścił beniaminka eWinner 1. Ligi a Wybrzeże zainwestowało w brytyjski talent.

Hit dnia

Na ten transfer kibice w Toruniu czekali od wielu tygodni. 10 listopada eWinner Apator Toruń oficjalnie zaprezentował swojego szóstego zawodnika na sezon 2021. Barwy "Aniołów" przywdzieje Karol Żupiński. Utalentowany i przede wszystkim bardzo młody wychowanek Wybrzeża Gdańsk będzie niewątpliwie liderem formacji juniorskiej beniaminka PGE Ekstraligi.

Reklama

Jak do tej pory kariera młodzieżowca od samego początku była związana z macierzystym klubem. Ostatni sezon 18-latek zakończył ze średnią 1,255. Pomimo tego jeździec uznał, że czas na zmiany. Regularna rywalizacja z najlepszymi żużlowcami globu z pewnością przyczyni się do rozwoju jego świetnie zapowiadającej się kariery.

Pozostałe wydarzenia

Mirosław Jabłoński po kilku miesiącach przerwy wraca do żużla. 35-latek w 2021 roku będzie zdobywał punkty dla swojego macierzystego Car Gwarant Startu Gniezno. Na zapleczu elity swoim kolejnym transferem pochwalił się również zespół z Gdańska. Ekipę z Trójmiasta zasilił Drew Kemp. Zaledwie osiemnastoletni Brytyjczyk w swoim kraju uznawany jest za ogromny talent.

Orzeł Łódź potwierdził drugiego żużlowca, który wystąpi w ich barwach w sezonie 2021. Swojego otoczenia nie zmieni Norbert Kościuch. Przed doświadczonym zawodnikiem drugi rok z rzędu w klubie z Centralnej Polski. Nigdzie nie ruszają się także młodzieżowcy Arged Malesa TŻ Ostrovii Ostrów - Sebastian Szostak oraz Jakub Krawczyk.

W dziesiąty dzień okna transferowego paru zawodników zdecydowało się na opuszczenie swoich ekip. Między innymi dokonał tego Andriej Karpow. Ukariniec, który był jednym z ojców sukcesu awansu Wilków Krosno na zaplecze PGE Ekstraligi, od sezonu 2021 będzie reprezentował inne barwy klubowe. Z Abramczyk Polonią pożegnał się również wychowanek - Tomasz Orwat.

Solidnego wzmocnienia jak na 2. Ligę Żużlową dokonał PSŻ Poznań. Ekipa z Wielkopolski porozumiała się ze Stalą Gorzów i jako gość w barwach "Skorpionów" będzie mógł występować Rafał Karczmarz. Pierwszych reprezentantów na sezon 2021 ogłosiło Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe. Z "Żurawiem" na plastronie kibicom zaprezentuje się Hubert Łęgowik. W klubie z Podkarpacia pozostanie także Dawid Stachyra.

Dowiedz się więcej na temat: eWinner Apator Toruń | Karol Żupiński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama