Reklama

Reklama

Antonio Lindbaeck skazany na karę więzienia

Wielokrotny reprezentant Szwecji w jeździe na żużlu Antonio Lindbaeck został w piątek skazany na karę 30 dni więzienia za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu.

Lindbaeck był już zatrzymywany w 2004 i 2007 roku, lecz kary zamieniano na prace społeczne. Tym razem sąd, biorąc pod uwagę wcześniejsze wykroczenia, skazał go na karę więzienia z zamianą na obrożę dozorującą. Kara zostanie najprawdopodobniej przesunięta na okres zimy po zakończeniu sezonu, w którym Lindbaeck reprezentuje barwy szwedzkiego klubu Indianerna.

Reklama

Lindbaeck został zatrzymany 16 marca w okolicach miejscowości Avesta, gdzie mieszka. Zawartość alkoholu we krwi wykazała 1,52 promila, a według szwedzkiego prawa przekroczenie granicy 1,50 promila kwalifikuje już do kary więzienia.

- Trudno, za swoje czyny ponosi się konsekwencje. Obroża sprawi, że będę przez miesiąc siedział w domu i będę miał czas na przemyślenia - powiedział żużlowiec agencji TT.

30-letni Lindbaeck, urodzony w Rio de Janeiro i adoptowany z Brazylii przez szwedzką rodzinę z Avesta, jest uznawany za jeden z największych talentów szwedzkiego żużla. Zainteresował się tą dyscyplina pod wpływem sąsiada przybranych rodziców, którym jest sześciokrotny indywidualny mistrz świata Tony Rickardsson. W 2004 roku był razem z nim w składzie reprezentacji Szwecji, która zdobyła Drużynowy Puchar Świata.

Dowiedz się więcej na temat: Antonio Lindbaeck | żużel | kara więzienia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama