Reklama

Reklama

Adam Skórnicki: Na motocykl wsiądę już tylko dla frajdy

Menedżer żużlowców mistrza Polski Fogo Unii Leszno Adam Skórnicki zamierza zakończyć karierę zawodniczą, ale nie wyklucza, że jeszcze pojawi się na torze. - Jeśli miałbym wsiąść na motocykl, to już tylko dla własnej frajdy - powiedział.

Menedżer żużlowców mistrza Polski Fogo Unii Leszno Adam Skórnicki zamierza zakończyć karierę zawodniczą, ale nie wyklucza, że jeszcze pojawi się na torze. - Jeśli miałbym wsiąść na motocykl, to już tylko dla własnej frajdy - powiedział.

Skórnicki jeszcze dwa lata temu rywalizował na torze w barwach Startu Gniezno. W maju doznał poważnej kontuzji uda, która wykluczyła go z jazdy do końca sezonu. W połowie roku został menedżerem Unii Leszno, którą po kilku miesiącach doprowadził do srebrnego medalu. W ubiegłym sezonie wywalczył mistrzowski tytuł.

Swoją pracę będzie kontynuował w najbliższym sezonie, a to oznacza, że nie będzie już czasu na starty jako zawodnik.

- Ta moja kariera zawodnicza jest już zakończona. Jeśli miałbym wsiąść na motocykl, to już tylko dla własnej frajdy, tak jak to zresztą przez większość życia czyniłem. Nie te lata już i nie ta forma, żeby brać udział w zawodach na poważnie. Nie planuję jakiegoś oficjalnego pożegnalnego turnieju, ja po prostu nie lubię się żegnać - powiedział opiekun leszczyńskich "Byków".

Reklama

Choć na torze z powodzeniem jeżdżą znacznie starsi od niego zawodnicy, on sam nie czuje się już na siłach by walczyć "na całego".

- Wyjeżdżając do wyścigu trzeba być na tyle mocnym, żeby w razie jak się z niego nie wróci, mieć tyle sił, by później walczyć o coś innego niż sukcesy sportowe. Mi tych sił już chyba brakuje - stwierdził.

Skórnicki bardzo szybko odnalazł się w nowej roli i okazał się bardzo sprawnym i przede wszystkim skutecznym menedżerem. Dwa medale w dwa lata to imponujący bilans jak na początek nowej pracy.

"W sporcie zawsze trochę potrzeba szczęścia i mi w tej nowej roli na pewno tego szczęścia sportowego nie brakowało. Będąc menedżerem, zmienia się punkt spojrzenia na niektóre sytuacje, uczymy się wielu rzeczy na nowo. Można jednak w pełni korzystać z zawodniczego doświadczenia, bo ono wielokrotnie się przydało" - tłumaczył.

Menedżer Unii w zespole ma sporo indywidualności i niepokornych zawodników na czele z Duńczykiem Nickim Pedersenem. Potrafi jednak okiełznać swoich podopiecznych, choć jest to też dla niego swego rodzaju wyzwanie

- Najważniejsze jest to, żeby w pracy się nie nudzić. A mam takich zawodników, którzy faktycznie - nie dają mi się nudzić. Ja w sumie cieszę się z tego powodu, że to nie są poukładani chłopcy, tylko kowboje z charakterem - podkreślił.

Do drużyny mistrza Polski w trakcie przerwy zimowej dołączył Duńczyk Peter Kildemand, który zastąpił Przemysława Pawlickiego. Celem leszczynian na kolejny sezon będzie obrona tytułu.

- Nastąpiło małe przegrupowanie w składzie, ale oczywiście będziemy walczyć o mistrzostwo Polski. Słyszałem z opowieści, że trudniej jest obronić tytuł niż go zdobyć. Ale może i to dobrze, bo teraz trzeba sobie podnieść wyżej poprzeczkę. Patrząc w przyszłość wygląda to obiecująco - podsumował.

Skórnicki przez większość swojej kariery był związany z leszczyńskim klubem. Startował w nim latach 1994-99, 2003-04 i w sezonie 2011, w którym zdobył wicemistrzostwo ekstraligi. Ma na koncie złoty medal indywidualnych mistrzostw Polski, wywalczony w 2008 roku. Reprezentował również kluby z Częstochowy, Rawicza, Gniezna, Gdańska, Poznania i Ostrowa Wielkopolskiego.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy