Reklama

Reklama

50 procent na trybunach tylko dla Lewandowskiego i spółki. Nowe rządowe rozporządzenia nie dotyczą żużla

Organizatorzy piątkowych i niedzielnych spotkań PGE Ekstraligi szykują się w ten weekend na 25 procent na trybunach. Kiedy będzie 50 procent? Tego nie wie nikt. Na razie piłkarska reprezentacja Polski dostała zgodę na 50 procent na towarzyskie mecze z Rosją oraz Islandią, które zostaną rozegrana na początku czerwca.

28 maja wchodzi w życie nowe rządowe rozporządzenie. Będzie można wpuszczać 50 procent na kryte obiekty i baseny. Na początku czerwca dwa mecze piłkarskiej reprezentacji zobaczy na żywo 50 procent. Żużel o takich liczbach może pomarzyć.

Żużel ma 25 procent, a na stadionach jest i tak więcej ludzi

Niektórzy żartują, że żużel nie potrzebuje 50 procent, skoro organizatorzy i tak nie przestrzegają ustalonych reguł i wpuszczają na stadion o wiele więcej ludzi, niż pozwala na to rządowe rozporządzenie.

Inni z kolei mówią, że żużlowe środowisko jest za mało ofensywne, że nie stara się i nie lobbuje za tym, żeby rząd dał zgodę na coś więcej niż 25 procent.

Reklama

Swoją drogą, to w tej chwili żużlowe kluby powinny się skoncentrować na jak najlepszych przestrzeganiu tych zasad, które obowiązują. W miniony weekend kibice śmiali się w mediach społecznościowych z notorycznego łamania limitu 25 procent. Gdyby ktoś się tym poważnie zajął, to mogłoby dojść do powrotu pustych trybun. Najpierw kluby muszą popracować nad tym, by faktycznie było 25 procent, a potem postarać się o 50.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje