Reklama

Reklama

​2. Liga Żużlowa. Transfery. Adrian Cyfer znalazł nowy klub

Adrian Cyfer po przedsezonowych treningach wypadł z podstawowego składu Arged Malesy Ostrów. Wychowanek gorzowskiej Stali znalazł jednak klub, w którym będzie mógł startować regularnie. Przeniósł się do drugoligowej 7R Stolaro Stali Rzeszów.

Po poprzednim sezonie wydawało się, że Adrian Cyfer zakotwiczy z Arged Malesie Ostrów na zdecydowanie dłużej. Regularnie startował w zespole z Wielkopolski na torach eWinner 1. Ligi. Spisywał się naprawdę solidnie, wykręcił średnią biegową 1,627. W listopadowym okienku transferowym przedłużył swoją umowę. Przed pierwszym meczem uzgodniono jednak warunki kontraktowe z Grzegorzem Walaskiem (wcześniej miał podpisaną umowę "warszawską" i Cyfer wypadł z podstawowego składu.

Ostrowianie wygrali trzy z dotychczasowych pięciu spotkań. Dwie doznane porażki były pechowe - zarówno u siebie z Cellfast Wilkami Krosno, jak i w Bydgoszczy z miejscową Abramczyk Polonią przegrali 44:46. Obecnie zajmują trzecie miejsce w tabeli, a formacja seniorska jedzie na całkiem dobrym poziomie. Trener Mariusz Staszewski nie miał podstaw, żeby dokonywać zmian. To oznaczało odejście Cyfera. 

Reklama

26-latek wybrał 7R Stolaro Stal Rzeszów, która szukała wzmocnień po kontuzji Andrieja Karpowa. Wychowanek Stali Gorzów z pewnością będzie jednym z liderów ekipy z Podkarpacia. Poprzednie lata spędził na pierwszoligowych torach. Po odejściu z macierzystego klubu jeździł w Piłe (2017-2018), Gdańsku (2019) oraz Ostrowie (2020). 

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

SprawdźReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje