Reklama

Reklama

2. Liga Żużlowa. Nasza ocena Kolejarza Rawicz. Sam Dróżdż to nie wszystko. W kluczowych momentach zabraknie doświadczenia

W sezonie 2021 w najniższej klasie rozgrywkowej możemy spodziewać się ligi dwóch prędkości. Do murowanych faworytów na pewno nie będzie należał Metalika Recykling Kolejarz. Klub z Rawicza ściągnął do siebie co prawda Damiana Dróżdża, lecz nawet pomimo tego awans do pierwszej czwórki wydaje się misją do niezrealizowania.

PLUSY

Polscy seniorzy. Damian Dróżdż i Damian Baliński to połączenie młodości i doświadczenia. Szczególnie pierwszy z nich może ponownie okazać się rewelacją 2. Ligi Żużlowej. Już rok temu w barwach Wilków Krosno udowodnił swoją wartość. Z pewnością walczyło o niego mnóstwo klubów, ale on jednak postanowił o wyborze Rawicza. 43-latek to z kolei klasa sama w sobie i niewątpliwie dobry duch całego zespołu, który zawsze wspomoże chociażby juniorów cennymi radami. Poza tym wciąż broni się sportowo.

Reklama

Współpraca z Fogo Unią Leszno. Dzięki kooperacji z aktualnymi Drużynowymi Mistrzami Polski, w zespole Metalika Recykling Kolejarza wystąpią między innymi juniorzy zdobywający obecnie punkty dla "Byków" w PGE Ekstralidze. Mowa tu oczywiście o Kacprze Pludrze oraz Krzysztofie Sadurskim, a już niebawem dołączy do nich utalentowany Damian Ratajczak. Nie możemy zapominać również o Australijczykach, którzy właśnie w tej drużynie nabierają cennego doświadczenia.

MINUSY

Brak perspektyw na awans. Nie oszukujmy się i powiedzmy sobie wprost, że zespół z Rawicza ma zerowe szanse na znalezienie się w eWinner 1. Lidze. Po pierwsze, klub jest zbyt bardzo zależny od Unii Leszno. Po drugie, stadion nie spełni nawet minimalnych wymagań. Najbardziej cierpią na tym kibice. Sami zawodnicy również nie znajdują się w sytuacji do pozazdroszczenia, bo nawet jeśli udałoby się im dokonać niemożliwego, to po prostu i tak nie wystartowaliby w wyższej lidze.

Przesadzili z młodzieżą. Jedynym doświadczonym żużlowcem w kadrze Metalika Recykling Kolejarza jest tylko właściwie wspomniany przez nas wcześniej Damian Baliński. "Niedźwiadki" posiadają aż sześciu zawodników U-24, w tym pięciu z zagranicy. Efekty takiego stanu rzeczy będą najprawdopodobniej widziane w końcówkach spotkań, kiedy to nieopierzeni zawodnicy mogą się najwyraźniej w świecie pogubić lub po prostu ulegną presji i przegrają ze stresem.

KLUCZOWY ZAWODNIK

Niewątpliwie Damian Dróżdż. W Rawiczu ma być liderem z krwi i kości i co mecz przy swoim koncie zapisywać dwucyfrową zdobycz punktową. To, że potrafi jeździć udowodnił chociażby rok temu, kiedy sezon zakończył ze średnią 2,171 pkt./bieg. Przede wszystkim liczy na niego trener Roman Jankowski. Nie zdziwimy się, jeśli 25-latek będzie także jednym z najbardziej zapracowanych zawodników całych rozgrywek, bo kto w trudnych chwilach dla zespołu ma jeździć z rezerw taktycznych, jeśli nie on?

KOMENTARZ

Patrząc na pozostałych rywali, nie możemy spodziewać się Metalika Recykling Kolejarza w górnej połowie tabeli. Co prawda mają u siebie Damiana Drózdża, Damiana Balińskiego, czy juniorów Fogo Unii Leszno, ale reszta zespołu to tak naprawdę zawodnicy z nikłym doświadczeniem w naszym kraju. Uważamy, że spokojne i bezpieczne odjechanie sezonu będzie sukcesem. Na pewno na koncie "Niedźwiadków" pojawi się kilka zwycięstw, jednak kibice na spektakularne wyniki nie mają co liczyć.

NASZ TYP

6. miejsce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje