Reklama

Reklama

1. liga żużlowa: Woźniak i Jędrzejewski w Bydgoszczy

Szymon Woźniak i Marcin Jędrzejewski będą w sezonie 2014 zawodnikami pierwszoligowej Polonii Bydgoszcz. Obaj żużlowcy to wychowankowie tego klubu. Woźniak postanowił pozostać w grodzie nad Brdą, Jędrzejewski wraca po czterech latach.

Woźniak miał ważną umowę na starty w Bydgoszczy, jednak po spadku zespołu w minionym sezonie z ekstraligi, mógł szukać sobie nowego pracodawcy. Zawodnik miał oferty z kilku klubów z najwyższej klasy rozgrywkowej. Ostatecznie zdecydował się jednak na pozostanie w grodzie nad Brdą. W czwartek podpisał stosowny aneks do umowy.

"Czuję się związany z Polonią i jej kibicami. Wierzę w ideę sportu, w którym kwestie finansowe nie muszą przysłaniać innych wartości. Dlatego tak ważne jest dla mnie wsparcie klubu w trudnym dla niego okresie. Pragnę dołożyć cegiełkę do odbudowy pozycji bydgoskiego speedwaya. Przed nami długa droga, jednak nadal marzę o wywalczeniu złotego medalu Drużynowych Mistrzostw Polski z Gryfem na piersi. Liczę, że wspólnie zapracujemy na ten cel" - napisał na swojej stronie internetowej Woźniak.

Reklama

Kolejnym zawodnikiem, który będzie w nowym sezonie startował w barwach Polonii jest Jędrzejewski. Popularny "Siopek" powraca do klubu po czterech latach.

"Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej i mam nadzieję, że to powiedzenie w pełni się sprawdzi. W tej chwili kompletuję sprzęt i przygotowuję się kondycyjnie do nowego sezonu, a na wiosnę wyjeżdżam na tor i powalczę o miejsce w składzie Polonii" - powiedział po podpisaniu umowy Jędrzejewski.

Wcześniej kontrakty z bydgoskim klubem podpisali Duńczycy Patrick Hougaard i Hans Andersen, Szwed Dennis Andersson oraz Mateusz Szczepaniak. Niewykluczone, że do zespołu dołączy wkrótce Robert Kościecha.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje