Reklama

Reklama

1. liga żużlowa - bydgoska Polonia traci sponsora tytularnego

Sponsor tytularny bydgoskiej Polonii, firma składywęgla.pl, postanowiła wycofać się z dalszego wspierania żużlowców. Miasto, której jest właścicielem klubu, i zarządzający nim prokurent odrzucają zarzuty sponsora.

Jak podkreślono w specjalnym oświadczeniu, powodem decyzji jest brak informacji ze strony klubu na temat jego przyszłości i nadzoru właściciela nad finansami Polonii.

Reklama

Po spadku żużlowców Polonii Bydgoszcz do pierwszej ligi firma składywęgla.pl zapewniała początkowo, że pozostanie w gronie sponsorów klubu. W piątek na łamach "Expressu Bydgoskiego" prezes zarządu Arkadiusz Pruszak poinformował o wypowiedzeniu umowy sponsorskiej.

Jak zaznaczył prawo do rozwiązania umowy firma miała zaraz po spadku z najwyższej żużlowej klasy rozgrywkowej. Zapewnił jednak, że wynik sportowy nie miał znaczenia dla podjęcia tej decyzji.

"Pomimo posiadania statusu sponsora tytularnego do chwili obecnej Klub nie przekazał nam informacji na temat swojej przyszłości czy też wizji pozycji Klubu w nadchodzącym sezonie. Na decyzji Spółki zaważyły również informacje o braku nadzoru właściciela Klubu Miasta Bydgoszcz nad jego finansami" - napisał w specjalnym oświadczeniu Pruszak.

Miasto w wydanym w piątek po południu oświadczeniu poinformowało, że znało trudną sytuację klubu i podejmowało działania, m.in. personalne, aby ją zmienić. Poza tym, by klub mógł zdobyć dodatkowe środków, miasto negocjowało z firmą BSI umowę na organizację turniejów Grand Prix oraz Drużynowego Pucharu Świata i w przyszłym roku obie imprezy odbędą się w Bydgoszczy, co - jak podkreślono - jest ewenementem w żużlowym świecie.

Jednocześnie zarządzający obecnie klubem prokurent Andrzej Polkowski zaprzeczył informacjom o braku kontaktu ze sponsorem. Dodał, że pisemnie proponował prezesowi spółki MM Group, do której należy firma składywęgla.pl, spotkanie celem zapoznania go z bieżącą sytuacją klubu oraz podjęcia rozmów ws. dalszego funkcjonowania klubu i planów zespołu na nowy sezon.

"Pismo zostało wysłane 18.11.2013 r. listem poleconym, niestety nie otrzymałem odpowiedzi" - zauważył Polkowski.

Podkreślił także, iż od września wielokrotnie dzwonił, jak również kilka razy spotkał się z Łukaszem Chojnackim, który odpowiadał za kontakty na linii sponsor-klub.

"Podczas tych spotkań przedstawiałem zamierzenia klubu dotyczące budowanej nowej drużyny" - dodał Polkowski.

Rezygnacja sponsora tytularnego oznacza, że budżet Polonii na kolejny sezon zmniejszy się o około 300 tys. złotych. Nie powinno to jednak znacznie wpłynąć na stabilność finansową klubu. Ten może liczyć na kwotę około 3 milionów złotych od właściciela, czyli miasta Bydgoszcz. Dodatkowo około 1 miliona złotych powinno wpłynąć do klubowej kasy dzięki organizacji jednego z turniejów cyklu Grand Prix oraz barażu i finału Drużynowego Pucharu Świata.

Dowiedz się więcej na temat: Polonia Bydgoszcz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje