Reklama

Reklama

Mike Danton skazany za wyzywanie Adama Bagińskiego

Napastnik Ciarko PBS Bank STS Sanok i reprezentacji Polski Mike Danton został skazany na pół roku ograniczenia wolności przez Sąd Rejonowy w Sanoku za naruszenie dóbr osobistych hokeisty GKS-u Tychy i polskiej kadry Adama Bagińskiego. W tym czasie 35-letni Kanadyjczyk z polskim paszportem ma wykonywać po 20 godzin prac społecznych miesięcznie - informuje internetowe wydanie "Katowickiego Sportu".

Ponadto Danton został zobligowany przez sąd do zamieszczenia stosownych przeprosin na łamach "Sportu" oraz w portalu hokej.net.

Reklama

Wyrok na razie nie jest prawomocny i obrońca sanockiego zawodnika może złożyć apelację.

W tym miejscu należy przypomnieć całą sytuację. Otóż na fecie z kibicami, która została zorganizowana po wywalczeniu przez sanoczan drugiego tytułu mistrzowskiego, 35-letni napastnik rzucał wiele niewybrednych epitetów pod adresem Adama Bagińskiego.

Napastnik GKS-u Tychy wytoczył z powództwa cywilnego proces Kanadyjczykowi i po kilku rozprawach sąd przyznał mu rację. 

- Podczas listopadowego zgrupowania kadry oczekiwałem od Dantona przeprosin. Myślałem, że wyjaśnimy sobie te historię. Owszem rozmawialiśmy, ale on nawet się nie zająknął o tej przykrej dla mnie sprawie. Teraz został ukarany i mam nadzieję, że ewentualna apelacja nie zmieni tego - mówi na łamach "Sportu" Adam Bagiński.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama