Reklama

Reklama

Andrea Pirlo uzależniony od Playstation

Piłkarz Juventusu Turyn i reprezentacji Włoch Andrea Pirlo znany był dotąd głównie poza boiskiem z prowadzenia własnej winnicy. Okazuje się, że czas wolny niespełna 34-letniemu zawodnikowi wypełnia jeszcze jedno hobby - gra na Playstation.

Pirlo nie ukrywał zachwytu grami wideo w wydanej kilka dni temu autobiografii "Myślę, więc gram".

"Po kole to najlepszy wynalazek w dziejach" - napisał.

Pomocnik "Starej Damy" nie potrafił określić dokładnie, ile meczów rozegrał w ten sposób, ale ocenił, że co najmniej cztery razy więcej niż na rzeczywistej murawie. Jak dodał, bardzo miło wspomina częste potyczki z Alessandro Nestą, z którym dzielił pokój podczas wyjazdów w okresie gry w AC Milan.

"Wstawaliśmy wcześnie, jedliśmy śniadanie, zasiadaliśmy do Playstation. Potem był trening, obiad i ponownie gra do godz. 16. To była czysta adrenalina" - wspominał wielokrotny reprezentant Italii.

Reklama

Jak się okazuje, były to mecze pomiędzy Barceloną i ...Barceloną.

"Obaj ją wybieraliśmy. Z zawodników w pierwszej kolejności stawiałem zaś na Samuela Eto'o, najszybszego z wszystkich, choć często przegrywałem. Denerwowałem się wówczas, rzucałem joystickiem, chciałem rewanżu i znowu ponosiłem porażkę. Nie mogłem się jednak tłumaczyć, że trener mojej drużyny był słabszy niż szkoleniowiec zespołu Alessandro, bo w obu przypadkach był to Josep Guardiola" - relacjonował Pirlo.

W czwartek niespełna 34-letni piłkarz Juventusu ogłosił, że po przyszłorocznym mundialu w Brazylii zakończy grę w reprezentacji kraju, z którą zdobył w 2006 roku mistrzostwo świata, a sześć lat później wicemistrzostwo Europy. Zamierza natomiast kontynuować karierę klubową.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje