Reklama

Reklama

Zuzanna Smykała i Marcin Bocian zdobyli złote medale w MP w snowboardzie

Zuzanna Smykała i Marcin Bocian (oboje AZS AWF Katowice) wywalczyli złote medale snowboardowych mistrzostw Polski w konkurencji snowcross. W Zieleńcu na Ziemi Kłodzkiej rywalizowało w ostatnim dniu lutego w bardzo trudnych warunkach ponad 80 zawodników.

Zuzanna Smykała i Marcin Bocian (oboje AZS AWF Katowice) wywalczyli złote medale snowboardowych mistrzostw Polski w konkurencji snowcross. W Zieleńcu na Ziemi Kłodzkiej rywalizowało w ostatnim dniu lutego w bardzo trudnych warunkach ponad 80 zawodników.

Z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych i mocno ograniczonej widoczności, organizatorzy mając na względzie bezpieczeństwo uczestników, ostateczną kolejność sporządzili na podstawie dwóch przejazdów kwalifikacyjnych.

Z kolejnego, tym razem brązowego medalu zdobytego w 10-letniej karierze cieszyła się szczególnie Joanna Zając (KS Ski Test Kraków).

"Po igrzyskach olimpijskich w Soczi, gdzie startowałam w konkurencji halfpipe, poszłam do pracy i snowboard, który uwielbiam, traktuję już hobbystycznie. Poza tym snowcross niezbyt mi +leży+, tym większe więc mam zadowolenie, że stanęłam na podium. Wieloletnia tradycja została zatem podtrzymana. Nie mam tylko żadnego medalu z 2011 roku, kiedy to musiałam się poddać operacji kręgosłupa" - powiedziała PAP absolwentka krakowskiej AWF im. Bronisława Czecha.

Reklama

Jak przyznała, wiele radości przynosi jej prowadzenie zajęć z dziećmi. "Gdy widzę, jak te dzieciaki się cieszą, jak wielką mają frajdę, to serce się raduje. To nie są rozpieszczone, grymaśne dziewczynki czy chłopcy, bo rodzice kupili im sprzęt i zapisali do szkółki. Oni deski dostają tylko na czas nauki, która jest prowadzona w ramach zajęć upowszechniania sportów zimowych, finansowanych przez ministerstwo".

Medaliści mistrzostw Polski 2016 w snowcrossie:

kobiety

1. Zuzanna Smykała (AZS AWF Katowice)

2. Dominika Wolska (KS Ski Test Kraków)

3. Joanna Zając (KS Ski Test Kraków)

  mężczyźni

1. Marcin Bocian (AZS AWF Katowice)

2. Dawid Wal (KS Ski Test Kraków)

3. Stanisław Rymkiewicz (KS Spójnia Warszawa)

W pozostałych kategoriach wiekowych tytuły zdobyli:

  juniorzy - Wolska i Rymkiewicz

  juniorzy młodsi - Maria Ciszek i Klemens Gąsienica-Byrcyn (oboje KS Ski Test Kraków)

  młodzicy - Zofia Błażewska (KS Spójnia Warszawa) i Wiktor Wojtas (UKS Silesia Chełm Śląski)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy