Reklama

Reklama

Żulin szczerze o rosyjskich łyżwiarzach. Przewiduje zły scenariusz

Były rosyjski łyżwiarz Aleksandr Żulin przyznał - cytowany przez TASS - że jego zdaniem Międzynarodowa Unia Łyżwiarska (ISU) nie wykluczy ze swoich szeregów rosyjskiej federacji, ale nie pozwoli tamtejszym zawodnikom startować w zawodach.

W dniach 6-10 czerwca w Tajlandii odbędzie się kongres ISU. Mówi się, że już pierwszego dnia obrad ma zostać poruszona kwestia rosyjskich zawodników. ISU może przedłuży ich zawieszenie lub znieść dyskfwalifikację.

Aleksandr Żulin uważa, że choć Międzynarodowa Unia Łyżwiarska nie wyrzuci Rosjan ze swoich struktur, tamtejsi zawodnicy wciąż nie będą mogli startować w zawodach.

Aleksandr Żulin o rosyjskich łyżwiarzach

- Myślę, że zostaniemy w ISU jako kraj, ale zostaniemy pozbawieni wszystkich zawodów - powiedział 58-latek cytowany przez TASS. - Zawodnicy zostali, ale nas opuszczą, bo bez rywalizacji nie ma to sensu. Sądząc po tym, jak przebiegają wydarzenia, nie będą mogli występować nigdzie pod jakimkolwiek statusem - dodał.

Reklama

Aleksandr Żulin to były łyżwiarz oraz trener, specjalizujący się w parach tanecznych. Jako zawodnik zdobył między innymi srebrny i złoty medal olimpijski, a także złote, srebrne i brązowe medale mistrzostw Europy oraz świata.

Reklama

Reklama

Reklama