Reklama

Reklama

Zmarła mistrzyni świata w short tracku Lara van Ruijven

W wieku 27 lat zmarła w szpitalu w Perpignan mistrzyni świata w short tracku na dystansie 500 m Holenderka Lara van Ruijven - poinformowała w piątek wieczorem jej macierzysta federacja.

Dwa tygodnie temu łyżwiarka zasłabła podczas zgrupowania w Pirenejach i została przewieziona do szpitala. Tam zdiagnozowano u niej chorobę autoimmunologiczną. Dwie operacje nie uratowały jej życia. 

Van Ruijven triumfowała w ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Sofii. Wyścig na 500 m to koronna konkurencja Natalii Maliszewskiej, srebrnej medalistki MŚ 2018 w Montrealu. W stolicy Bułgarii Polka odpadła w ćwierćfinale.

Tegoroczne MŚ odwołano z powodu pandemii koronawirusa.

Van Ruijven w dorobku miała także srebrny medal MŚ i brązowy igrzysk olimpijskich w sztafecie na 3000 m.

Reklama

af/ sab/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL