Utytułowana holenderska panczenistka Jorien ter Mors zakończyła karierę
Trzykrotna mistrzyni olimpijska w łyżwiarstwie szybkim Jorien ter Mors zakończyła karierę. 32-letnia Holenderka w 2018 roku w Pjongczangu została pierwszą kobietą, która zdobyła medale igrzysk w dwóch różnych dyscyplinach. Brąz wywalczyła też w short tracku.

"Prawdziwy ogień już we mnie nie płonie, a jest on niezbędny, jeśli chcesz walczyć o najwyższe cele" - powiedziała ter Mors w holenderskiej telewizji.
Ter Mors nie zdołała wywalczyć kwalifikacji na zbliżające się igrzyska w Pekinie (4-20 lutego).
Po dwóch złotych medalach olimpijskich w Soczi (2014), w Pjongczangu wywalczyła złoto na 1000 m w łyżwiarstwie szybkim oraz brąz w wyścigu drużynowym na 3000 m w short tracku.
Jej kariera często przerywana była kontuzjami. Po powrocie z Korei przeszła operację kolana. Potrzebowała trzech lat, aby w pełni wyzdrowieć.
wkp/ krys/



![LM: Arsenal - Atletico Madryt. O której i gdzie oglądać? [TRANSMISJA]](https://i.iplsc.com/000MQCRKEF1S0KTJ-C401.webp)



