Reklama

Reklama

Utytułowana holenderska panczenistka Jorien ter Mors zakończyła karierę

Trzykrotna mistrzyni olimpijska w łyżwiarstwie szybkim Jorien ter Mors zakończyła karierę. 32-letnia Holenderka w 2018 roku w Pjongczangu została pierwszą kobietą, która zdobyła medale igrzysk w dwóch różnych dyscyplinach. Brąz wywalczyła też w short tracku.

"Prawdziwy ogień już we mnie nie płonie, a jest on niezbędny, jeśli chcesz walczyć o najwyższe cele" - powiedziała ter Mors w holenderskiej telewizji.

Ter Mors nie zdołała wywalczyć kwalifikacji na zbliżające się igrzyska w Pekinie (4-20 lutego).

Po dwóch złotych medalach olimpijskich w Soczi (2014), w Pjongczangu wywalczyła złoto na 1000 m w łyżwiarstwie szybkim oraz brąz w wyścigu drużynowym na 3000 m w short tracku.

Jej kariera często przerywana była kontuzjami. Po powrocie z Korei przeszła operację kolana. Potrzebowała trzech lat, aby w pełni wyzdrowieć.

Reklama

wkp/ krys/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama