Reklama

Reklama

Tuktamyszewa mistrzynią Europy w łyżwiarstwie figurowym

Jelizawieta Tuktamyszewa została mistrzynią Europy w łyżwiarstwie figurowym. Całe podium zawodów rozegranych w Sztokholmie zajęły Rosjanki.

Srebrny wywalczyła Jelena Radionowa, a brązowy Anna Pogoriła.

Tuktamyszewa zamieniła się po programie dowolnym lokatą z prowadzącą Radionową. Pogiriła utrzymała pozycję wywalczoną w pierwszej części konkurencji - programie krótkim.

Nowokreowana mistrzyni Starego Kontynentu 18-letnia Tuktamyszewa święciła w Sztokholmie udany powrót na podium. W 2013 roku w Zagrzebiu przypadł jej brązowy medal. Ma niezwykle udany sezonu, wygrała bowiem w Barcelonie finałowe zawody Grand Prix ISU.

Powody do radości mają także debiutująca w mistrzostwach Europy, młodsza od niej o dwa lata, dwukrotna mistrzyni świata juniorek i druga w Barcelonie Jelena Radionowa oraz kolejna debiutantka w ME Anna Pogoriła.

Reklama

W Sztokholmie zabrakło trzeciej zawodniczki ubiegłorocznych ME, dziewięciokrotnej medalistki ME (pięć złotych, dwa srebrne i dwa brązowe) 27-letniej Włoszki Caroliny Kostner, która została zdyskwalifikowana przez sąd dopingowy działający przy krajowym komitecie olimpijskim na 16 miesięcy. Utytułowana włoska łyżwiarka pomogła uniknąć kontroli antydopingowej swojemu byłemu partnerowi życiowemu, chodziarzowi, mistrzowi olimpijskiemu na 50 km z Pekinu Alexowi Schwazerowi.

Niedany występ zanotowała Agata Kryger. Zawodniczka MKS Axel Toruń uplasowała się na ostatnim, 38.miejscu w programie krótkim i nie znalazła się w drugiej części zawodów.  

W niedzielę, w ostatnim dniu imprezy, o medale w programie dowolnym walczyć będa pary sportowe. Polacy nie startują w stolicy Szwecji w tej konkurencji.

Wyniki:

Klasyfikacja końcowa solistek:


1. Jelizawieta Tuktamyszewa (Rosja)   141,38 pkt

2. Jelena Radionowa (Rosja)           139,08

3. Anna Pogoriła (Rosja)              125,71

...

38. Agata Kryger (Polska)         

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje