Reklama

Reklama

Trener saneczkarzy: Pięcioro Polaków uzyskało awans na igrzyska

Ewa Kuls, Natalia Wojtuściszyn i Maciej Kurowski oraz dwójka Patryk Poręba, Karol Mikrut zakwalifikowali się na igrzyska w Soczi. - Nie powiodło się tylko Arturowi Petyniakowi i Adamowi Wanieliście - poinformował trener reprezentacji Marek Skowroński.

Ewa Kuls, Natalia Wojtuściszyn i Maciej Kurowski oraz dwójka Patryk Poręba, Karol Mikrut zakwalifikowali się na igrzyska w Soczi. - Nie powiodło się  tylko Arturowi Petyniakowi i Adamowi Wanieliście - poinformował trener reprezentacji Marek Skowroński.

W amerykańskim Park City, gdzie odbywała się olimpijska rywalizacja w 2002 roku, trwają piąte i ostatnie zawody kwalifikacyjne do IO 2014.

W jedynkach kobiet Kuls i Wojtuściszyn odpadły w eliminacjach, czyli tzw. Pucharze Narodów (PN), ale obie już wcześniej były pewne zdobycia olimpijskiej nominacji do Soczi. Awans ma zagwarantowany też Kurowski, który będzie rywalizował w USA w sobotę późnym wieczorem czasu warszawskiego. W dwójkach Petyniak i Wanielista zajęli 20. miejsce, z kolei Poręba i Mikrut nie przebrnęli PN.

Reklama

- Gdyby w drugim ślizgu Artur z Adamem zjechali tak jak w pierwszym, mielibyśmy komplet zawodników na olimpiadę. Niestety, nie udało się, szkoda. To się należało tej dwójce za całe ich zaangażowanie - powiedział Skowroński.

Na igrzyskach w Rosji wystąpi 28 zawodniczek i 38 zawodników (maksymalnie po troje z jednego kraju), a w dwójkach 18 osad (maksymalnie dwie z kraju) oraz 12-14 sztafet (po jednej z danego państwa), w zależności od tego, ilu krajom uda się skompletować skład.

"Biało-czerwoni" w niedzielę wracają zza oceanu do kraju, gdzie czekają ich obowiązkowe badania. Zaraz po świętach, tj. 27 grudnia rozpoczną zgrupowanie w niemieckim Koenigssee, gdzie w dniach 4-5 stycznia odbędzie się kolejny PŚ.

Ostateczny skład na igrzyska zatwierdzi Polski Komitet Olimpijski.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL