Reklama

Reklama

Thomas Bach o wyborze Pekinu: Wiemy, że spełnią wszystkie obietnice

W piątek MKOl zdecydował, że zimowe igrzyska olimpijskie w 2022 roku odbędą się w Pekinie. Chińska kandydatura wygrała z kazachskimi Ałmatami.

Xi Jinping (prezydent Chin): "To jest cel wszystkich 1,3 mld Chińczyków, by zaprezentować fantastyczne i wspaniałe zimowe igrzyska olimpijskie. Mam nadzieję, że nasze wysiłki, solidna praca i wsparcie wszystkich obywateli sprawi, że wszyscy zapamiętamy to wydarzenie na zawsze". 

Wang Anshun (burmistrz Pekinu): "Ten dzień przejdzie do historii. Jesteśmy pierwszym miastem, które będzie gościć zimowe i letnie igrzyska. W ciągu 120 lat zdarzy się to po raz pierwszy. Jesteśmy przeszczęśliwi".

Yao Ming (były koszykarz NBA): "Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, co udało nam się dzisiaj osiągnąć. Właśnie zaczyna się dla nas bardzo ekscytująca podróż".

Reklama

Thomas Bach (prezydeny MKOl): "To bezpieczny i historyczny wybór. Chiny mają wielkie doświadczenie w organizacji międzynarodowych imprez. Wiemy, że Chiny spełnią wszystkie swoje obietnice".

Andriej Kriukow (przedstawiciel Ałmaty): "Pokazaliśmy światu, że zrobiliśmy w ostatnich latach olbrzymi progres. Kazachstan to państwo niezależne i gotowe do wyzwań. To jest wielkie zwycięstwo dla naszego kraju".

Witalij Mutko (minister sportu w Rosji): "Żałuję, że Ałmaty nie zostały wybrane. Jest mi bardzo przykro, bo Kazachowie są naszymi przyjaciółmi. Wiem, ile włożyli serca i zaangażowania w te przygotowania". 

Dowiedz się więcej na temat: Thomas Bach | Pekin 2022

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje