Reklama

Reklama

TdS: Kowalczyk 11. w kwalifikacjach sprintu, najszybsza Bjoergen

Justyna Kowalczyk z 11. czasem awansowała do ćwierćfinału sprintu techniką dowolną w Toblach, szóstego etapu Tour de Ski. Polska narciarka broni pozycji liderki, ale zwycięstwo w eliminacjach Marit Bjoergen potwierdziło, że to Norweżka dzisiaj może objąć prowadzenie.

Ćwierćfinały zaplanowano na godz. 12.15. Jej rywalkami w tej fazie będą Norweżki Bjoergen i Marthe Kristoffersen, Szwedka Ida Ingemarsdotter, Finka Riitta-Liisa Roponen i Czeszka Eva Nyvltova.

W eliminacjach bardzo dobrze zaprezentowała się Krista Lahteenmaki, która długo prowadziła. Kowalczyk pobiegła wolniej od niej o trzy sekundy. Finka straciła prowadzenie dopiero na rzecz Bjoergen, która objęła je czasem 3.22,39. Był on lepszy od wyniku Kowalczyk o prawie 5 sekund.

Słabo wypadła trzecia zawodniczka klasyfikacji generalnej TdS Therese Johaug, która straciła do rodaczki aż 7,83 s.

Reklama

Po pięciu etapach Tour de Ski Kowalczyk prowadzi z przewagą 17,7 s nad Bjoergen. Trzecia Johaug traci do Polki 94 sekundy, a czwarta Lahteenmaki blisko 4 minuty.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Bjoergen, po zwycięstwie we wtorkowym biegu na 3 kilometry techniką klasyczną, zwiększyła przewagę nad Polką o cztery punkty. Norweżka prowadzi (817 pkt), a Kowalczyk jest druga ze stratą 178 pkt (639). Do zdobycia w całym Tour de Ski pozostaje ich jeszcze aż 600; po 50 za zwycięstwo w każdym z pozostałych etapów i premia 400 za triumf w cyklu.

Czołówka kwalifikacji

1. Marit Bjoergen (Norwegia) 3.22,39

2. Krista Laahtenmaki (Finlandia) strata + 1,19

3. Kikkan Randall (USA) + 1,84

...

11. Justyna Kowalczyk (Polska) +4,90

27. Therese Johaug (Norwegia) +7,83

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje