Reklama

Reklama

Szaleństwo na stoku w Soczi. Setki narciarzy w strojach kąpielowych

Na zakończenie sezonu zimowego w Soczi, setki narciarzy i snowboardzistów wzięło udział w wyjątkowym przejeździe. Entuzjaści białego szaleństwa wskoczyli w stroje kąpielowe i pomimo deszczowej pogody, pognali po stoku w rosyjskim kurorcie. Szaleńcom przyglądało się ponad 30 tysięcy widzów.

Na szalony sposób pożegnania sezonu narciarskiego wpadli narciarze i snowboardziści z rosyjskiego Soczi. Z okazji zakończenia zimy setki śmiałków wskoczyło w stroje kąpielowe i zjawiło się na stokach kurortu Rosa Khutor. Niektórzy zdecydowali się na zdecydowanie bardziej wymyśle przebrania - suknie ślubne, stroje karnawałowe albo piżamy.

Szacuje się, że w imprezie wzięło udział 738 osób w wieku od 16 do 70 lat. Całemu wydarzeniu przyglądało się natomiast około 30 tysięcy widzów.

Festiwal Boogel Woogel odbywa się w rosyjskim kurorcie już od kilku sezonów. Pierwszy raz narciarze w skąpych strojach zjeżdżali po stokach w 2016 roku.

Reklama

Tegoroczna edycja cieszyła się jednak zdecydowanie większym zainteresowaniem z uwagi na zamknięte granice. Według organizatorów, właśnie ten czynnik zachęcił kibiców do zjawienia się w kurorcie podczas tego niecodziennego festiwalu.

Podczas wydarzenia zorganizowano również koncerty oraz pokazy artystyczne.

A

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL