Reklama

Reklama

Stoch i Pochwała bronią w Zakopanem tytułów

Wielka Krokiew jest przygotowana do rozegrania konkursów mistrzostw Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. W sobotę i niedzielę tytułów bronić będą Kamil Stoch (AZS Zakopane) i Tomasz Pochwała (TS Wisła Zakopane).

"Obiekt jest dobrze przygotowany. Mamy wystarczającą pokrywę śnieżną oraz sztucznie mrożony rozbieg, tak więc dodatnie temperatury nie stwarzają zagrożenia dla przeprowadzenia zawodów" - zaznaczył Wojciech Gumny z Tatrzańskiego Związku Narciarskiego.

Odwilż spowodowała jednak pewne utrudnienia. "Biegi do kombinacji norweskiej nie odbędą się w rejonie Wielkiej Krokwi, lecz na stadionie biathlonowym w Kościelisku-Kirach" - poinformował PAP Wojciech Zawiła z biura zawodów.

W MP wystartuje około 70 zawodników. "Zarówno w jednej jak i drugiej konkurencji przyjazd zapowiedziała cała czołówka" - dodał.

Reklama

Tytułu w skokach bronić będzie Stoch, który w grudniowych MP w Wiśle wyprzedził Piotra Żyłę (KS Wisła Ustronianka) i Stefana Hulę (SS-R LKS Sokół Szczyrk). Natomiast zespołowo zwyciężyła Wisła Zakopane, która w lutym minionego roku w Szczyrku wystąpiła w składzie: Marcin Bachleda, Dawid Kubacki, Klemens Murańka i Łukasz Rutkowski.

W kombinacji norweskiej tytuł należy do Pochwały. Według planu organizatorów w sobotę rozegrany zostanie sprint drużynowy. W każdym zespole wystartuje po dwóch zawodników, którzy będą mieli pięciokrotnie do pokonania półtorakilometrową pętlę.

Program MP w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej:

sobota, 24 marca

9.00 - seria próbna - kombinacja norweska

9.30 - konkurs skoków do kombinacji norweskiej

10.00 - seria próbna - skoki

10.30 - konkurs drużynowy w skokach

14.30 - sprint do kombinacji norweskiej (2x5x1,5 km)

niedziela, 25 marca

9.00 - seria próbna - kombinacja norweska

9.30 - konkurs skoków do kombinacji

10.00 - kwalifikacje do konkursu indywidualnego w skokach

11.00 - indywidualny konkurs

14.30 - bieg do kombinacji norweskiej (10 km)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL