Reklama

Reklama

Soczi - trasa podróży ognia w Machaczkale skrócona

Sztafeta, która poniesie olimpijski ogień w styczniu w Dagestanie - zamiast planowanych 42 km - ze względów bezpieczeństwa przebiegnie w stolicy republiki Machaczkale tylko 17 - poinformował w czwartek zastępca ministra kultury i sportu Zainał Sałautdinow.

"Rząd Dagestanu rozpatrzył sprawę skrócenia trasy w Machaczkale do 17 kilometrów, kierując się głównie sprawami bezpieczeństwa jej uczestników, których liczba zmniejszy się z 270 biegaczy niosących się pochodnię oraz 490 wolontariuszy do odpowiednio stu i nieco ponad stu" - powiedział Sałautdinow.

Minister nie wykluczył, że dzień przebywania przewożonego pociągiem ognia w Dagestanie, może być wolny od pracy. Do Machaczkały zawita 27 stycznia.

Do rozpoczęcia igrzysk, które po raz pierwszy odbędą się w Rosji, pozostało 64 dni. Moskwa w 1980 roku była organizatorem letnich igrzysk olimpijskich, które przyniosły polskim sportowcom największy dorobek medalowy w historii. "Biało-czerwoni" zdobyli tam 32 medale - 3 złote, 14 srebrnych i 15 brązowych.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama