Reklama

Reklama

Soczi - Putin poznał scenariusze otwarcia i zamknięcia igrzysk

Prezydent Rosji Władimir Putin, który od środy wizytuje obiekty 22. Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi, w piątek przeprowadził tam naradę poświęconą ceremoniom ich otwarcia i zamknięcia.

Zorganizowano ją na stadionie olimpijskim Fiszt, na którym odbędą się obie uroczystości. Ten obliczony na 40 tys. widzów obiekt wciąż nie został oddany do użytku. Komitet Organizacyjny zapewnia, że nastąpi to w grudniu.

Podczas oprowadzania Putina po stadionie pokazano mu m.in. lożę prezydencką.

Szczegóły ceremonii otwarcia i zamknięcia olimpiady trzymane są w tajemnicy. Wiadomo tylko, że odpowiada za nie dyrektor generalny państowej telewizji Kanał 1 Konstantin Ernst, specjalizujący się w wielkich widowiskach telewizyjnych. Według nieoficjalnych informacji przewidziany jest udział zespołów pieśni i tańca z republik Północnego Kaukazu.

Reklama

Prezydent przebywa w Soczi od środy. W czwartek w czasie narady poświęconej stanowi przygotowań do igrzysk Putin oświadczył, że wszyscy pracujący na obiektach olimpijskich powinni zapomnieć o wypoczynku w okresie Nowego Roku i Bożego Narodzenia, kiedy to Rosjanie tradycyjnie będą mieć 8 dni wolnych od pracy.

22. Zimowe Igrzyska Olimpijskie zostaną rozegrane w dniach 7-23 lutego.

Reklama

Reklama

Reklama