Reklama

Reklama

Snowboardzistka Ellie Soutter zmarła w dniu swoich 18. urodzin

Ellie Soutter, jedna z najbardziej utalentowanych snowboardzistek w Wielkiej Brytanii, zmarła w środę w dniu swoich 18. urodzin. Nie podano szczegółów jej śmierci.

Ellie Soutter zdobyła brązowy medal na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży w 2017 roku. Na ceremonii zamknięcia tej imprezy niosła brytyjską flagę. W tym miesiącu została powołana do seniorskiej reprezentacji Wielkiej Brytanii na Puchar Europy. Była także brana pod uwagę w kontekście przygotowań do zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 roku. W ostatnich tygodniach trenowała za granicą.

Ojciec Tony Soutter napisał na Facebooku, że "był dumny z pięknej młodej kobiety, w którą się zamieniła".

"Ten okrutny świat zabrał mi moją bratnią duszę w dniu jej 18. urodzin. Ellie, będę tęsknić za tobą bardziej niż mogłabyś sobie wyobrazić. Spoczywaj w pokoju mój mały mistrzu" - dodał.

Prezes Brytyjskiego Komitetu Olimpijskiego Hugh Robertson i przewodniczący komisji sportowej tej organizacji Ben Hawes powiedzieli we wspólnym oświadczeniu: "Ellie była niezwykle popularną i lubianą członkinią zespołu. Nasze myśli są z rodziną i przyjaciółmi w tym smutnym czasie".

W oświadczeniu poinformowano, że Soutter miała wrócić do rywalizacji w przyszłym miesiącu po tym, jak znalazła się w kadrze Wielkiej Brytanii na mistrzostwa świata juniorów w Nowej Zelandii.

Brąz Soutter był jedynym medalem reprezentacji Wielkiej Brytanii na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży w Turcji. "Płakałam, kiedy przekroczyłam linię mety, bo to nie był najlepszy sezon dla mnie. Poprosiłam mojego trenera, żeby położył mi śnieg na plecy, kiedy byłam w bramce startowej. To pomogło mi się obudzić. Mam tylko nadzieję, że to nie jest mój ostatni medal, jaki zdobyłam dla Wielkiej Brytanii. Moim celem jest rywalizacja w Pekinie w 2022 roku" - mówiła wówczas Ellie Soutter.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL