Reklama

Reklama

Snowboardowe MŚ. Chloe Kim i Scotty James wygrali halfpipe

Najlepsza w igrzyskach w Pjongczangu Amerykanka Chloe Kim oraz Australijczyk Scotty James zdobyli złote medale snowboardowych mistrzostw świata w konkurencji halfpipe w amerykańskim Park City.

To trzeci z rzędu sukces Jamesa w imprezie tej rangi. Poprzednio 24-letni Australijczyk zdobył złoto MŚ w tej konkurencji w 2015 i 2017 roku. Na igrzyskach w Pjongczangu był trzeci.

W piątek uzyskał notę 97,50, którą osiągnął w ostatnim z trzech przejazdów. Wyprzedził Japończyka Yuto Totsukę i Szwajcara Patricka Burgenera.

Mająca koreańskie korzenie Kim w ubiegłym roku sięgnęła po złoty medal igrzysk, licząc wówczas zaledwie 17 lat. W piątek w Park City znów okazała się bezkonkurencyjna. Wygrała zdecydowanie, a wynik, który zapewnił jej sukces (93,50 pkt), uzyskała już w pierwszym z trzech przejazdów.

Reklama

Srebro zdobyła Chinka Xuetong Cai, a brąz Amerykanka Maddie Mastro.

Wyniki:

kobiety

 1. Chloe Kim (USA)                93,50 pkt

 2. Xuetong Cai (Chiny)            84,00

 3. Maddie Mastro (USA)            82,00

mężczyźni

 1. Scotty James (Australia)       97,50

 2. Yuto Totsuka (Japonia)         92,25

 3. Patrick Burgener (Szwajcaria)  91,25

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy