Reklama

Reklama

Snowboardowe MP: Smykała i Ligocki najlepsi w snowcrossie

Zuzanna Smykała i Mateusz Ligocki (oboje AZS AWF Katowice) zdobyli w Krynicy-Zdroju złote medale snowboardowych mistrzostw Polski w konkurencji snowcross. Wystartowało 29 zawodniczek i zawodników z Polski, Rumunii i Słowacji.

Według  organizującego dwudniowe zawody prezesa Krynickiego Klubu Snowboardu, podobnie jak dzień wcześniej w rywalizacji międzynarodowej, na podium stanęli faworyci.

- Smykała, Ligocki oraz pozostali reprezentanci AZS AWF Katowice, a także naszego klubu, nie mieli sobie równych w obu startach. Układ na podium był więc identyczny jak w czwartek - zauważył Piotr Biernat.

W piątek w kompleksie narciarskim Słotwiny panowały trudne warunki pogodowe. W okresowo gęstej mgle nie obyło się więc bez upadków i drobnych kontuzji.

- Kilka osób wypadło z trasy, a w dwóch przypadkach interweniował GOPR. Jeden ze startujących musiał przejść badania w szpitalu, jednak zaopatrzony przez lekarza, witany oklaskami przez koleżanki i kolegów, wziął udział w zakończeniu zawodów - podsumował prezes KKS.

Reklama

Medaliści snowboardowych mistrzostw Polski i międzynarodowych MP w konkurencji snowcross:

kobiety

1. Zuzanna Smykała (AZS AWF Katowice)

2. Nina Orzeł (AZS AWF Katowice)

3. Aleksandra Basta (KKS Krynica)

mężczyźni

1. Mateusz Ligocki (AZS AWF Katowice)

2. Maciej Jodko (AZS AWF Katowice)

3. Dawid Wal (KKS Krynica)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy