Snowboardowe MP: Dwa złota Sztokfisz, po jednym Gąsienicy-Daniela i Boma

Karolina Sztokfisz zdobyła dwa, a Oskar Bom i Andrzej Gąsienica-Daniel po jednym złotym medalu snowboardowych mistrzostw Polski w slalomie i slalomie gigancie równoległym, które rozegrane zostały w środę i w czwartek Białce Tatrzańskiej.

Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła dwudniowej walce, którą o tytuł MP stoczyło 37 zawodniczek i zawodników z sześciu klubów. Mimo kilkunastostopniowej temperatury i mocno operującego słońca warunki śniegowe były bardzo dobre. Sztokfisz zdobyła złote medale w obu konkurencjach. "Bardzo się cieszę, ponieważ udało mi się po raz ósmy (slalom) i siódmy (gigant) obronić tytuł mistrzowski. Konkurencja z roku na rok silniejsza, więc naprawdę jest się z kim pościgać. Taki coraz równiejszy poziom wymaga już sporej koncentracji i daje prawdziwą radość rywalizacji" - podkreśliła zawodniczka zakopiańskiego AZS.

Reklama

W rozegranym w środę slalomie gigancie równoległym najlepiej pojechał Gąsienica-Daniel (AZS Zakopane). Dzień później w slalomie był trzeci.

"Ogólnie jestem bardzo zadowolony ze swoich startów. Warunki były bardzo dobre, szkoda tylko, że wystartowało jedynie 19 chłopaków. Może gdyby wcześniej znany był termin zawodów, uczestników zgłosiłoby się więcej i walka byłaby znacznie bardziej emocjonująca" - zauważył zakopiańczyk.

W slalomie równoległym wygrał Bom. "Cieszę się, ponieważ to w sumie mój czwarty tytuł, a do tego prowadziłem od początku eliminacji. To były po prostu dobre starty, chociaż w gigancie mogło być lepsze niż szóste miejsce" - podsumował zawodnik zakopiańskiego klubu F2 Dawidek Team.

Medaliści snowboardowych mistrzostw Polski w slalomie gigancie równoległym:

kobiety

1. Karolina Sztokfisz (AZS Zakopane)

2. Weronika Biela (AZS Zakopane)

3. Aleksandra Król (F2 Dawidek Team Zakopane)

mężczyźni

1. Andrzej Gąsienica-Daniel (AZS Zakopane)

2. Michał Nowaczyk (AZS Zakopane)

3. Aleksander Kosacki (Spójnia Warszawa)

Medaliści snowboardowych mistrzostw Polski w slalomie równoległym:

kobiety

1. Karolina Sztokfisz (AZS Zakopane)

2. Weronika Biela (AZS Zakopane)

3. Aleksandra Król (F2 Dawidek Team Zakopane)

mężczyźni

1. Oskar Bom (F2 Dawidek Team)

2. Tomasz Kowalczyk (AZS Zakopane)

3. Andrzej Gąsienica-Daniel (AZS Zakopane)


Dowiedz się więcej na temat: Karolina Sztokfisz | Aleksandra Król

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje