Reklama

Reklama

Słynna kanadyjska snowbordzistka Maelle Ricker kończy karierę

Maelle Ricker, mistrzyni olimpijska i świata w snowboardzie, ogłosiła zakończenie 20-letniej kariery sportowej. Była pierwszą Kanadyjką, która zdobyła złoto podczas igrzysk w Vancouver w 2010 r. wygrywając konkurencję snowcross.

Zawodniczka, która w grudniu obchodzić będzie 37. urodziny, zdobyła także Puchar Świata w sezonie 2009/10 i dwa razy małą Kryształową Kulę (2007/08 i 2009/10). Dyscyplinę zaczęła uprawiać w 1993 roku za namową starszego brata Jorliego, zawodowego snowboardzisty. Wcześniej jeździła na nartach.

"Mam wiele niesamowitych wspomnień z całej kariery. To był fantastyczny czas. Już dawno przyrzekłam sobie, że jeśli nie będę mogła w pełni sił, na sto procent trenować to zakończę karierę" - powiedziała Ricker, która przez wiele lat sportowej kariery zmagała się z licznymi kontuzjami, w tym czterokrotnie doznała poważnych urazów stawu kolanowego, miała także połamane żebra.

Reklama

Właśnie kontuzja zmusiła ją do rezygnacji ze startu w igrzyskach w Salt Lake City w 2002 r. Urazu - wstrząsu mózgu - doznała też w finałowym wyścigu olimpijskim w Turynie. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje