Reklama

Reklama

Skoki narciarskie. Turniej Czterech Skoczni. Marius Lindvik powraca do rywalizacji

Marius Lindvik, który z powodu problemu stomatologicznego nie wziął udziału w konkursach w Garmisch-Partenkirchen i Innsbrucku, stanie na starcie rywalizacji w Bischofschofen - poinformował oficjalny profil norweskiej kadry.

22-letni skoczek zmagania w Turnieju Czterech Skoczni otworzył trzecim miejscem w Oberstdorfie. Wypadł jednak z walki w "generalce" imprezy po tym, jak ból zęba uniemożliwił mu wzięcie udziału w kolejnych zawodach. Norweg został przewieziony do Innsbrucka, gdzie w dniu konkursu w Ga-Pa przeszedł zabieg.

Reklama

W poniedziałkowe popołudnie Lindvik dołączył do kolegów z kadry, przygotowujących się do startu na skoczni w Bischofschofen. Jego występ wciąż stał jednak pod znakiem zapytania, a sam zawodnik deklarował, że decyzja w tej sprawie zapadnie we wtorkowy poranek. 

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Jak się okazało, zapadła jednak znacznie szybciej - już w poniedziałkowy wieczór oficjalny profil norweskiej kadry skoczków przekazał, że jej czołowy zawodnik przystąpi do walki na skoczni im. Paula Ausserleitnera. Choć udział w TCS będzie mieć w jego przypadku czysto symboliczny wymiar, istotny może być wkład punktowy Lindvika w rywalizację w Pucharze Narodów. Norwegowie po konkursie w Innsbrucku stracili bowiem prowadzenie na rzecz Polaków, do których tracą 32 punkty.

TC

Dowiedz się więcej na temat: Marius Lindvik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje