Reklama

Reklama

Sapporo nie będzie na liście kandydatów do organizacji igrzysk olimpijskich w 2026 roku

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) poinformował, że Sapporo ostatecznie nie znajdzie na liście miast kandydujących do organizacji zimowych igrzysk 2026 roku i skupi się na staraniach o prawo goszczenia imprezy cztery lata później.

Sapporo jest największym miastem wyspy Hokkaido, którą 6 września nawiedziło silne trzęsienie ziemi. W jego wyniku - według najnowszych danych japońskiego rządu - śmierć poniosły 44 osoby, a 660 zostało rannych.

MKOl w wydanym w poniedziałek komunikacie podkreślił, że w pełni solidaryzuje się z Japończykami, współczuje rodzinom ofiar oraz rozumie, że obecnie władze mają inne priorytety niż ubieganie się o organizację igrzysk.

Reklama

Wobec tego po spotkaniu w Lozannie z udziałem przedstawicieli Japońskiego Komitetu Olimpijskiego i miasta postanowiono, że Sapporo nie znajdzie się na ostatecznej liście kandydatów do przeprowadzenia największej sportowej imprezy w 2026 roku, a skupi się na przygotowaniach oferty na igrzyska roku 2030.

Sapporo gościło już zimowe igrzyska w 1972 roku.

Gospodarz olimpiady w 2026 roku ma zostać wybrany we wrześniu 2019. W wyścigu pozostały Calgary, Sztokholm, tureckie Erzurum oraz połączona kandydatura włoskich miast: Turynu, Mediolanu i Cortina d'Ampezzo.

Dowiedz się więcej na temat: zimowe igrzyska olimpijskie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje